Arī mājas ar trim un četriem dzīvokļiem varēs saņemt atbalstu siltināšanai

Atbalstu daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai turpmāk varēs saņemt arī trīs un četru dzīvokļu māju iedzīvotāji. To paredz valdības otrdien, 5. februārī, atbalstītās izmaiņas Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta programmā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Līdz ar grozījumiem atbalsta programmā iekļauts nosacījums, ka, lai dzīvojamā māja kvalificētos atbalsta saņemšanai, tajā jābūt vismaz trim dzīvojamo telpu grupām, nevis vismaz piecām kā līdz šim. Tādējādi atbalstu ēku atjaunošanai varēs saņemt plašāks iedzīvotāju loks.

Tāpat līdz ar grozījumu pieņemšanu atbalstam ēku atjaunošanai varēs pieteikties arī biedrība vai nodibinājums, kas dibināts ar mērķi aizstāvēt personu ar invaliditāti intereses, un kuras īpašumā ir attiecīgā ēka, skaidro EM.

Vienlaikus vienādota atbalsta intensitāte visiem dzīvojamo māju īpašniekiem – 50% no attiecināmajām projekta izmaksām. Līdz šim dzīvojamo māju īpašniekiem, kuri komercbankas neizsniedza kredītu ēku atjaunošanai, bet to sniedza "Altum", granta (dāvinājuma) apjoms bija tikai 35%; tad turpmāk tas būs 50%, kas ļaus arvien plašākai iedzīvotāju daļai saņemt valsts atbalstu.

ES fondu atbalsta programmu daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanai īsteno attīstības finanšu institūcija "Altum". Saskaņā ar tās sniegto informāciju līdz 2019. gada janvārim programmā kopumā saņemti 436 projektu pieteikumi, no kuriem 340 pieteikumi saņēmuši pozitīvus atzinumus un turpina projekta tālāku īstenošanu.

Līdz šā gada janvārim energoefektivitātes paaugstināšanas darbi uzsākti 88 daudzdzīvokļu ēkās, bet energoefektivitātes projektu īstenošana noslēgusies 54 daudzdzīvokļu ēkās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti