Dienas ziņas

Ventspils uzzied pavasarī

Dienas ziņas

Ķīnas māksliniece iepazīst Latgali

Reorganizē pasta nodaļas

Arī Madonas novadā satraukums par vietējās pasta nodaļas slēgšanu

Rūkošā pieprasījuma un darba apjoma dēļ „Latvijas pasts” ir nolēmis reorganizēt Madonas novada pasta nodaļas, slēdzot Kusas pasta nodaļu, un šis lēmums satraucis iedzīvotājus.

Jau stāstīts par Gulbenes novada Beļavas pasta nodaļas optimizāciju, ko neatbalsta pagasta pārvalde.

Kusas centrā dzīvojošajiem līdz tuvākajai pasta nodaļai Madonā ir astoņi kilometri, savukārt no pagasta attālākajām vietām – krietni tālāk. Iedzīvotāji sašutuši, jo pasta pakalpojumi blakus dzīvesvietai lielākajai daļai, jo īpaši pensionāriem, ir ļoti nozīmīgi.

“Madonas pastā vienmēr ir vairāk cilvēku, un līdz ar to ir garas rindas. Viņi labprātāk atnāk uz tādu nodaļu, kur viņi tiek apkalpoti ātrāk, nekā stāvēt tajās garajās rindā, jo viņi fiziski nav spējīgi to izdarīt,” saka Kusas pasta nodaļas priekšniece Inese Kaspare.

Kā skaidro “Latvijas pasts”, Kusas pasta nodaļu negrasās slēgt, vien dārgo ēkas uzturēšanas izmaksu dēļ pasta nodaļas darbu aizstāt ar pastnieku, kurš vienu stundu dienā sniegs nepieciešamos pakalpojumus. Jau šobrīd pensijas un vietējā laikraksta izdošanas dienās pastnieces darba laiks beidzas pēc septiņiem. “Man ir ļoti garš darba laiks. Man Madonas novadā ir vienīgajai pilna slodze. Ja man grib uzlikt to, tad man diemžēl būs jāiet no darba projām,” saka motorizētā pastniece Aiga Pūce.

Savulaik Aronas pagastā bija seši pastnieki un trīs pasta nodaļas, nu palikusi viena pastniece un Kusas pasta nodaļa, kuru dienā apmeklē vidēji 15 cilvēku.

Aizstāvot iedzīvotāju intereses, pagasta pārvalde ir gatava kompromisam  attiecībā uz darba laiku, kā arī piedāvāt telpu un daļēju pasta nodaļas izdevumu segšanu. “Pastam tas būs tikai pozitīvi. Labi, algu to pašu saglabājam. Ieekonomēs pasts uz telpu īri, elektrību un vispār apsaimniekošanu, ja pagasts nāk pretī ar telpām,” saka Aronas pagasta iedzīvotāju pārstāve Ligita Škapare.

Latvijas Pasta misija ir kalpot cilvēkam un būt pieejamam ikvienam. Šāda cerība tiek dota arī aroniešiem. “Neparādiet mūs kā tādus sliktus, jo mēs tiešām neko sliktu neesam gribējuši. Pasts ir atvērts jebkurām sarunām tā, lai būtu gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem ērtāk,” atzīmē VAS „Latvijas pasts” ārējo komunikāciju daļas vadītāja Gita Valtenberga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt