Dienas ziņas

Latviju šķērso pasaules Miera skrējiens

Dienas ziņas

Zinātnieki pēta Limbažu Lielezeru

Liepājā veidos specializētās audžuģimenes

Arī Liepājā veidos specializētās audžuģimenes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Bērnu tiesību aizsardzības likums un ar tiem saistītie jaunie noteikumi paredz, ka turpmāk Latvijā tiks ieviestas divu veidu specializētās audžuģimenes. Viena no tām būs krīzes audžuģimene, kura būs gatava uzņemt bērnu jebkurā diennakts laikā, savukārt otra rūpēsies par bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir nepieciešama īpaša kopšana.

“Specializētās audžuģimenes tika veidotas ar mērķi, lai mazinātu bērnu skaitu, kuri tiek ievietoti bērnunamos. Plānots, ka ap 2020. gadu varētu vairs nebūt bērnu bērnunamos,” sacīja Labklājības ministrijas vecākā eksperte Rita Paršova.

Pašreiz Latvijā ir 631 audžuģimene, un tajās ievietoti 1266 bērni, bet aprūpes iestādēs ir aptuveni vēl 1000.

Savukārt Liepājā institucionālajā aprūpē atrodas 41 pašvaldības bērns, bet audžuģimenēs 46.

Sadarbojoties gan pilsētas sociālajam dienestam, gan bāriņtiesai, gan arī Sociālo pakalpojumu aģentūrai, jaunieviestais specializēto audžuģimeņu modelis tiks īstenots arī Liepājā. “Mums ir viena ģimene, kas domā kļūt par šādu specializēto audžuģimeni. Otra specializācija plānota bērniem ar funkcionāla rakstura traucējumiem, smagiem funkcionāla rakstura traucējumiem – šeit mēs neesam saņēmuši informāciju no savām audžuģimenēm, ka kāda būtu izteikusi vēlmi rūpēties par šādiem bērniem,” stāsta Liepājas bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele.

Viņa informē, ka

pašreiz Liepājas aprūpes iestādēs ir seši bērni, kuriem tieši sava veselības stāvokļa dēļ nav izdevies atrast sev audžuģimeni.

Saistībā ar specializēto audžuģimeņu izveidi pilsētā vispirms oficiāli tiks izveidots jaunajos Ministra kabineta noteikumos paredzētais ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrs, kuru Liepājā varētu veidot jau uz Sociālo pakalpojumu aģentūras izveidotā centra bāzes. “Latvijā ir plānoti seši šādi ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri. Katrs šis centrs darbosies vienā konkrētā pilsētā, bet ar vairākiem atbalsta punktiem,” stāsta Sociālo pakalpojumu aģentūras Kurzemes reģiona pārstāve Guna Krēgere-Medne.

Vaicājot, kad tieši šīs specializētās audžuģimenes un aprūpes centri varētu sākt savu darbu, gan Labklājības ministrijas, gan Sociālo pakalpojumu aģentūru pārstāves konkrētu datumu vēl nevarēja nosaukt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti