Dienas ziņas

Laukos novērtē jaunu ražotņu atvēršanu

Dienas ziņas

Novados kritizē būvniecības likumu

Arī lauku veikalos jābūt videonovērošanai

Arī lauku veikalos jābūt videonovērošanai

Jaunais gads ar būtiskām pārmaiņām veikalniekiem sācies ne tikai ar eiro ieviešanu.  Stājoties spēkā dažādiem ierobežojumiem alkoholisko dzērienu tirdzniecībā, veikalos, tostarp mazajos lauku veikaliņos, tagad jābūt arī nepārtrauktai videonovērošanai. Šāda prasība ieviesta, lai mazinātu  alkoholisko dzērienu tirdzniecību nepilngadīgajiem. Mazo tirgotavu saimnieki gan ir pārliecināti, ka tādēļ jau alkoholisms jauniešu vidū nesaruks.

Videonovērošana drīzāk ir labs instruments cīņā pret noziedzību, bet ne alkoholisma mazināšanu jauniešu vidū, tā izmaiņas likumdošanā vērtē Valmiermuižas alus darītavā, kur izveidots arī neliels veikaliņš. Tajā videonovērošana notiek jau sen, un motivācija bija savu darbinieku drošība un klientu  apkalpošanas kvalitāte.

“Es domāju, ka tas ir populistisks lēmums un šo [izvirzīto] mērķi nesasniegs. Nepilngadīgās personas, ja viņas tiešām gribēs tikt pie alkohola, atradīs 100 un 200 veidus, kā to izdarīt,” ir pārliecināts Valmiermuižas alusdarītavas īpašnieks Aigars Ruņģis.

Apbraukājot lauku veikaliņus Kocēnu un Beverīnas novadā, arī tur dzirdams tāds pats viedoklis. Videokameras ir uzstādītas un tikai dažviet vēl notiek to regulēšana. No plašākiem komentāriem gan veikaliņu saimnieki atsakās, taču norāda, ka videokameru iegāde un uzstādīšana makos ir iecirtusi jūtamu finansiālo robu.

Kā pēc savas pieredzes spriež veikalu tīkla TOP pārstāvis Valmieras un Cēsu reģionā, kur videonovērošana arī mazajos veikalos notiek jau sen, lauku uzņēmējam, kam tāds varbūt ir tikai viens, lai to ieviestu, ir jāziedo teju viena mēneša tīrā peļņa.

“Man ir 11 veikali un noliktavas, un visu redzu, kas tur notiek... Nav jau tā, ka vienkārši nopērc datoru un pieliec kaut kādu kameru, - tur ir video ieejas, video kartes, arhīvs un vēl citas lietas. Tur nav neoficiāls ceļš un par to visu jāmaksā 700 līdz 800 lati. Tas ir tas, ar ko ir jārēķinās,” secina SIA “Lars Limited” valdes priekšsēdētājs Agris Bergs.

Lai arī izmaksā dārgi, tomēr nākotnē tas attaisnosies, spriež Valsts policijā.

Videomateriāli būs ne tikai kā pierādījums kontrolpirkumu reidos un iedzīvotāju sūdzību gadījumos, ja nepilngadīgajiem būs pārdots alkohols vai cigaretes, bet tas ļoti palīdzēs zādzību izmeklēšanu gadījumos, un mazajos veikaliņos tās nav retums.

“Ja ir videokamera un ir pieteikums, ka tajā veikalā notikusi zādzība, tas video var būt neatsverams izmeklēšanā,” piebilst Valsts policijas Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Bagāts.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti