Dienas ziņas

"Supernova 2023" fināla aizkulises

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Aicina ziedot zemestrīcē Turcijā cietušajiem

Arī Latvijā vāc ziedojumus zemestrīcē cietušajiem Turcijā

Lai sniegtu palīdzību zemestrīcē cietušajiem Turcijā, labdarības organizācija "Ziedot.lv" sadarbībā ar Turcijas vēstniecību Latvijā un biedrību "Tavi draugi" ir sākuši labdarības akciju, lai par saziedotajiem līdzekļiem iegādātos nepieciešamākās lietas.

Nav vēl pagājusi diennakts, kopš organizācija "Ziedot.lv" sāka vākt ziedojumus, bet jau ir saziedoti vairāk nekā 15 tūkstoši eiro. Lai gan organizācija zināja un jau gatavojās uzsākt ziedojumu vākšanu, tomēr arī cilvēki portālam rakstīja un izteica aicinājumus to darīt, jo ir liela vēlme palīdzēt Turcijas iedzīvotājiem, kas, protams, ir acīmredzams pēc šobrīd saziedotās summas.

Arī Latvijā vāc ziedojumus zemestrīcē cietušajiem Turcijā
00:00 / 02:21
Lejuplādēt

"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta pastāstīja, kur šie ziedojumi tiks izlietoti un kā palīdzība nokļūs līdz Turcijai: "Tās lietas, kas ir nepieciešamas, tā ir humānā palīdzība – tās ir gan jaunas segas, elektriskie sildītāji un citas ziemas apstākļiem nepieciešamās lietas. Otra lieta, kuras pašlaik Turcijā ļoti trūkst, ir medikamenti un medicīniskā palīdzība. Ziedojums pārtaps tādā reālā palīdzībā, iegādājoties nepieciešamās lietas, un ar aviokompāniju "Turkish Airlines" tiks nogādātas uz Turciju. Tā ir tāda sadarbība bez maksas – aviokompānija to paveiks."

Tikmēr biedrība "Tavi draugi" aicina ziedot jaunas un ziemas apstākļiem atbilstošās mantas caurspīdīgos maisos, kur ir arī detalizēts satura apraksts. Tas atvieglos un paātrinās šķirošanas un piegādes procesu.

Visvairāk pašlaik ir nepieciešams pieaugušo un bērnu ziemas apģērbs – mēteļi un jakas, lietusmēteļi, džemperi, zābaki, bikses, cimdi, šalles, cepures, zeķes, apakšveļa. Tāpat vajadzīgas tādas preces kā teltis, gultas, segas, guļammaisi, sildītāji, termosi, ģeneratori, lukturi, telts matrači, kabatas sildītāji, gāzes sildītāji, pārnēsājami lādētāji un akumulatori.

Cilvēkiem Turcijā būs noderīgas arī pārtikas pakas – sausā pārtika, konservi, zīdaiņu piena maisījumi – un tādas higiēnas preces kā autiņbiksītes un mitrās salvetes. Tātad svarīgākās lietas, kas ļaus izdzīvot ziemas laikapstākļos.

Ziedojumi ir jānogādā uz "Tavi draugi" noliktavu, kas atrodas Ventspils ielā, 50, K-3, Rīgā, ar norādi "Palīdzība Turcijai".

Šonedēļ par palīdzību Turcijai lēma arī Latvijas valdība, atvēlot tai 70 000 eiro.

KONTEKSTS:

Naktī uz pirmdienu, 6. februārī, 4.17 pēc vietējā laika notika 7,8 magnitūdu zemestrīce ar epicentru 33 kilometrus uz ziemeļiem no Turcijas pilsētas Gaziantepas. Vēlāk sekoja vairāki stipri pēcgrūdieni, bet pēcpusdienā – vēl viena zemestrīce. Zemestrīce skāra arī Sīriju.

Gājuši bojā un cietuši vairāki tūkstoši cilvēku. Zem sagruvušo ēku drupām joprojām atrodas tūkstošiem cilvēku, kuru glābšanas un meklēšanas darbos ir iesaistījušies vietējie un ārvalstu speciālisti.

Nopostītas tūkstošiem ēku, kā arī cietis UNESCO piemineklis.

Turcijā zemestrīces nav reta parādība, taču šī ir viena no lielākajām valsts vēsturē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti