Arī Latvijā atceras Černobiļas notikumus

Piektdien pie Aroda un radiācijas medicīnas centra Stradiņa slimnīcā sapulcējās no Latvijas savulaik Černobiļas avārijas sekas likvidējušie cilvēki, tādējādi atceroties tā laika notikumus un pieminot bojā gājušos.

Novērst Černobiļas kodolavārijas sekas palīdzēja vairāk nekā 6000 iedzīvotāju no Latvijas. No jonizējošā starojuma devām un tā izraisītām slimībām miruši 1000 tā saukto, „černobiliešu”. Vēl 3000 kļuvuši par invalīdiem. Daudziem „černobiliešiem” ir 10 un pat vairāk hronisku saslimšanu. Un daudzi no tiem, kuri dzīvo laukos, nespēj pārbaudīt veselību ambulatori.

Latvijas savienības „Černobiļa” prezidents Arnolds Vērzemnieks saka, ka vislielākas problēmas sagādā medikamentu iegāde. „Tās ar katru gadu kļūst dārgākas. Parastam cilvēkam viena-divas slimības, „černobilietim” radiācija ir iedarbojusies uz visiem orgāniem”.

Pieminot Černobiļas traģisko notikumus, piektdien atvēra arī Ernesta Repša fotogrāmatu „Černobiļa-1986”. Tās autors arī piedalījās seku likvidēšanas darbos un pamanījās tur notiekošo arī iemūžināt, lai gan tas bija stingri aizliegts.

Černobiļas avārija ir visu laiku lielākā kodolavārija. Tā notiks 1986.gada 26.aprīlī Ukrainas pilsētā Pripetē, kurā šobrīd vairs neviens nedzīvo. Sākotnēji Padomju Savienības vadība liedzās atklāt notikušo, tomēr vēlāk kļuva zināms par avāriju un tās sekām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti