Arī Latgalē aktīvi iesaistās akcijā «Satiec savu meistaru!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

"Satiec savu meistaru!"- ar šo devīzi visā Latvijā šīs nedēļas nogalē amatu meistari ver vaļā savas darbnīcas vai dodas paši pie interesentiem, lai rādītu  savas amata prasmes. Šāda veida pasākums Latvijā notiek jau sesto gadu, šogad apmeklēt meistardarbnīcas, individuālās nodarbības, paraugdemonstrējumus, lekcijas, diskusijas un koncertus varēs vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā. 

Latgales meistari šajās dienās mācīs aust, gatavot lelles, siet sierus, restaurēt koka logus, kā arī  spēlēt vijoli un iepazīties ar Latgales tradicionālo gavēņa laika ēdienu gatavošanas mākslu.   

Ludzā Amatieku centrā sestdien ikviens varēs pielikt savu roku un līdzdarboties mājas siera siešanas procesā, Vārkavas novada Rožkalnes pagasta Arendoles muižā mācīties restaurēt koka logus, bet  Daugavpils novada Kalkūnes pagastā Raiņa mājā muzejā Berķenelē- apgūt pat vairākus senos matus, stāsta muzeja  darbiniece Lilita Novicka.

„Bez laba muzikanta nenotiek arī labs pasākums. Vajag iesākumā un pašās beigās kaut ko skaistu, un tad arī dančus vajag nospēlēt!", ar šādu domu  Ambeļu pagastā Latgales tradīciju un prasmju sātā "Ambeļu skreine" vijolniece, etnoroka grupas "Laimas muzikanti" dalībniece Inga Zeile.

Viņa pasākumā "Satiec savu meistaru" mācīs tradicionālo vijoļspēli, tam ir sava nozīme saka pasakuma rīkotāja,  biedrības "Kultūras studija Speiga" vadītāja Ilze Mežniece.

Vijole pasākumā  „Satiec savu meistaru!” nav izvēlēta nejauši , tas ir latviešiem tradicionāls un iemīļots mūzikas instruments, ko vērts mācīties spēlēt, uzsver Ilze Mežniece, jo ar gadiem šī instrumenta pazīšana tomēr mazinās.

Paralēli vijolspēlei Ambeļos sestdien notiks arī gastronomiskas lietas -  latgaļu tradicionālā  gavēņa ēdiena gatavošana, aktualitāte tam ir, stāsta Ilze Mežiniece.

Ne jau vārdos, bet darbos ir spēks un smeķis, saka Latgalē, aicinot apmeklēt meistaru dienas, baudīt to radošumu, mūziku, darba procesu un gala rezultātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti