Panorāma

Kravas iestrēgst uz Polijas robežas

Panorāma

Bērnu slimnīca aicina nemelot!

Uztrauc vieglprātība pret pašizolēšanos

Arī Kuldīgas un Skrundas novados uztrauc vieglprātība pret pašizolēšanos

Lai arī plašsaziņas līdzekļos ik dienu izskan informācija, cik svarīgi ir cilvēkiem, kas atgriežas no ārvalstīm, ievērot 14 dienu pašizolēšanos, joprojām ir cilvēki, kas šo prasību uztver kā lieku un nevajadzīgu ierobežojumu. Par to iedzīvotāji uztraukušies arī Kuldīgas un Skrundas novados.

Nesen savā "Facebook" kontā skrundenieks Raivo Behmanis dalījās ar sašutuma pilnu ierakstu par tiem skrundeniekiem, kas tikko atgriezušies no koronavīrusa skartajām valstīm, bet neievēro noteikumus par pašizolēšanos un apmeklē publiskas vietas. Tas izsauca plašu rezonansi un diskusijā iesaistījās daudzi.

"Tā vieglprātība ir kosmoss, un es to ierakstīju, jo zināju, ka man ir lielākā sekotāju grupa un varbūt mazliet varētu norādīt uz tiem cilvēkiem, tas taču nav tik grūti. Uztveram to nopietni, jo tas nav joks," teica Behmanis.

Tā kā mazpilsētas un pagasti ir vietas, kur cilvēki viens otru pazīst, arī veikalos un medicīnas iestādēs atzina - joprojām cilvēki neizprot pašizolēšanās nozīmi vīrusa izplatības mazināšanā.

"Mūs, mediķus, visvairāk satrauc, ka cilvēki nav diži godprātīgi – atbrauc no ārzemēm, iet uz kafejnīcām, veikaliem, nav izpratuši to pašizolāciju. Ja neiet paši, viņu piederīgie iet uz iestādēm un vēl uz citām vietām," stāstīja Rudbāržu pagasta veselības punkta ārsta palīdze Marina Lākute.

To, ka šī ir problēma, atzina arī pašvaldību policijās. Kuldīgā ik dienu tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par šādiem gadījumiem.

Skrundenieks Ivo Perševics, kurš darba dēļ šobrīd atrodas Francijā, uzsvēra, ka valstī ir stingri noteikumi, lai pamatotu savu atrašanos uz ielas. Viņš izvēlējies neizmantot arī iespēju atgriezties mājās ar prāmi.

"Jo tagad visi saskries un visi sakāps prāmī, un tas ir viens perēklis, bet, ko varu ieteikt citiem, kas aizbrauc mājās, vajag ievērot tās divas nedēļas un noslēgties no visiem, jo neko nevar zināt, labāk būt drošam," teica skrundenieks.

Uzrunājot cilvēkus par pašizolēšanās ievērošanu, kā viena no problēmām tiek atzīta, ka viņi tāpat atgriežas ģimenē un ir saskarē ar cilvēkiem.

Lai to risinātu, Kuldīgas novadā ir apzinātas viesnīcas, kurās cilvēki varētu uzturēties šīs 14 dienas.

Pēc sazināšanās ar sociālo dienestu katrs gadījums tikšot vērtēts individuāli, lai piemeklētu izdevīgāko variantu.

"Mums ir cilvēki, kas ikdienā nodarbojas ar pakalpojumu nodrošināšanu mājās, iesaistīsim biedrības, darīsim visu, kas nepieciešams, pārtiku nogādāsim, lai nebūtu lieku reizi jāiet uz veikalu," stāstīja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Arī Skrundas novadā atzina, ka šādā gadījumā būtu jāsazinās ar pašvaldību un izeja tiktu rasta.

Savukārt Valsts policijā uzsvēra, ka par pašizolēšanās pārkāpumiem jāziņo policijai. Arī te saņemtas ziņas par pārkāpumiem. Kuldīgas iecirkņa teritorijā vairākas reizes veikts audzinošais darbs, bet vienā gadījumā uzsākta lietvedība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt