Dienas ziņas

Koris «»Skali«» svin 40. jubileju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Evakuācija – tikai ar pašvaldības policijas svētību

Arī Ķekavas sociālajā mājā evakuācija iespējama tikai ar pašvaldības policijas «svētību»

Ja notiktu nelaime, arī mēs nosmaktu dūmos – tā saka Ķekavas sociālās mājas iemītnieki, atceroties traģisko ugunsgrēku Salaspilī, kas prasīja trīs cilvēku dzīvību. Kopmītnes tipa dzīvoklīši Ķekavā izvietoti piecstāvu ēkas trīs augšējos stāvos, bet evakuācijas kāpnes slēgtas, jo tur atrodas Reģionālās pašvaldības policija un novada domes arhīvs. 

Iekļūt Ķekavas sociālajā mājā nepiederošām personām nav nemaz tik vienkārši, bet tās iemītniekiem nebūtu vienkārši no tās izkļūt, ja atgadītos kāda ugunsnelaime. Pustumšajā gaitenī gan ir evakuācijas plāns, bet realitātē  rezerves izeju iespējams izmantot  tikai ar ēkas vienā galā mītošās reģionālās pašvaldības policijas gādību.

“Mēs jau viņiem sakām, bet viņi netur te vaļā. Viņi slēdz ciet. Ja gadienā jāmūk, tad kamēr tur.. tur nevar izmukt pa to galu,” stāsta Ķekavas sociālās mājas iemītniece Melita.

Arī ugunsdzēšamie aparāti pieejami vien slēgtajās kāpnēs, bet iedzīvotājiem pieejamie ugunsdzēsības stendi  aiznagloti ar naglām. Un diez vai izdosies Ķekavā atrast arī nozīmēto atbildīgo par ugunsdrošību.

“Pēdējos trīs stāvos, ko mēs saucam par kopmītnes telpām, ir dažādu kontingentu cilvēki. Un, ja tie skapīši ir vaļā, un tur izvietoti arī ugunsdzēšamie aparāti un ūdens šļūtenes, tie drīzumā tiek nozagti, tāpēc arī šobrīd ir ciet,” skaidro Ķekavas novada sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Vineta Bērziņa.

Pašvaldības policijā skaidro, ka turēt rezerves izeju atvērtu nevarot, jo pirmajā stāvā ir gan policijas telpas, gan pašvaldības arhīvs. Bet  situācija neesot tik traģiska kā izskatoties. “Visas durvis ir pieslēgtas pie signalizācijas, ir arī dūmu signalizācija un pārējās lietas, kas ļauj operatīvi noreaģēt uz situāciju. Arī darbinieki ir vienmēr uz vietas pietiekoši lielā daudzumā, lai noorganizētu evakuāciju,” apgalvo Reģionālās pašvaldības policijas priekšnieks Māris Bomiņš.

Ēkas īpašnieki – pašvaldība, gan reģionālā policija – gan apzinās, ka pašlaik tiek pārkāpti vairāki ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma panti. Lai problēmu atrisinātu, tiekot izskatīti divi varianti: rast citas telpas pašvaldības iestādēm vai izbūvēt ārējās evakuācijas kāpnes. Cik ilgu laiku tas prasīs, gan īsti nezin neviens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti