Ārpus Rīgas

Reemigrācijas veicināšanai reģionos darbu uzsākuši reģionālie koordinatori

Ārpus Rīgas

Dārznieks Jānis Putra par puķu stādiem pilsētai

Avīzes "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore Agnese Leiburga par debašu trūkumu Jelgavas domē

Arī Jelgavas pilsētas domē ierobežojumi deputātu darbā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jelgavas pilsētas domē deputātu debates gada laikā notikušas tikai vienu reizi, un nav skaidrs, kad pašvaldības nolikumā parādījušās izmaiņas saistībā ar lēmumu pieņemšanas procesu. To Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Zemgales Ziņas" redaktore Agnese Leiburga.

Esošā kārtība paredz, ka vispirms par domes sēdē skatāmo jautājumu tiek nolasīts ziņojums, seko domes deputātu jautājumi un debates. Tās gan iespējamas, ja deputāti nobalso par šo debašu rīkošanu. Pēc tam ir domes priekšsēdētāja viedoklis, balsošana un tās rezultātu paziņošana.

"Zemgales Ziņas" interesējās, kad šādi ierobežojumi ir ieviesti. Jelgavas latviešu biedrības priekšsēdētājs Pauls Rēvelis, kurš bija ievēlēts Jelgavas domē laikā no 1994.gada līdz 1997.gadam, neatceras, ka tolaik deputātiem būtu bijuši kādi debatēšanas ierobežojumi. Arī Uldis Ivans, kurš bija Jelgavas domes priekšsēdētājs laikā no 1993.gada līdz 2001.gadam, noliedz, ka šāds debatēšanas ierobežojums būtu bijis viņa laikā.

Visticamāk, attiecīgie ierobežojumi Jelgavas pilsētas pašvaldības nolikumā parādījušies pēc 2001.gada, norādīja laikraksta redaktore.

Pērn oktobrī Jelgavas pilsētas domes sēdē deputāts Aigars Rublis ("Vienotība") aicinājis atcelt attiecīgo normu Jelgavas pašvaldības nolikumā. Pret debatēm, kuras brīvi varētu rosināt jebkurš deputāts, balsojis tikai pilsētas mērs Andris Rāviņš (Zaļo un Zemnieku savienība). Pārējie Zaļo un Zemnieku savienības deputāti, arī koalīcijas partneri no Nacionālās apvienības balsojumā atturējās. Priekšlikumu atbalstīja vien seši deputāti, taču vairākuma atbalstu domē tas neguva, līdz ar to opozīcijas priekšlikums netika atbalstīts.

Arī tiesībsargs vērsies Jelgavas pilsētas domē ar priekšlikumu pašvaldības nolikumu pilnveidot atbilstoši demokrātijas principiem. Taču vismaz pagaidām tiesībsarga aicinājumu domes vadība nav ņēmusi vērā.

Šī deputātu sasaukuma deviņos mēnešos debates domē bijušas tikai vienu reizi – šā gada 6. februārī, kad pieņemts Jelgavas pilsētas šā gada budžets. Debates toreiz atklājis pats Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs, aicinot izteikties pozīcijas deputātus.

Tiesa, jautāts, vai opozīcija kaut reizi izteikusi priekšlikumu atvērt debates, taču pozīcija nobalsojusi pret to, Rublis atzina, ka šādi gadījumu nemaz nav bijuši.

Viņaprāt, tas tāpēc, ka parasti pozīcijas deputāti noraida opozīcijas kolēģu priekšlikumus. Proti, visi zina, ka debates būs tikai tad, ja par tām nobalsos vairākums, un neviens nemēģina kaut ko iesniegt, jo esot skaidrs, ka vairākums tāpat nobalsos pret.

Jau ziņots, ka pēc tam, kad Rīgas dome nolēma ieviest ierobežojumus deputātu darbā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēma vērsties pie visām Latvijas pašvaldībām, prasot nodrošināt to, lai nolikumi atbilstu normām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti