Arī Jelgavā būs «lietus nodoklis»; Daugavpilī tādu neplāno

  Ūdensapgādes uzņēmums SIA "Jelgavas ūdens", līdzīgi kā SIA "Rīgas ūdens", plāno pieņemt lēmumu par maksas piemērošanu nokrišņu ūdens aizvadīšanai no īpašumiem, kuros nav atdalīta saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņu sistēma no lietus ūdeņu sistēmas, apstiprināja uzņēmuma komercdirektors Andrejs Eihvalds.

Tikmēr atšķirībā no Rīgas Daugavpilī papildu "lietus nodokļu" ieviešana pagaidām netiek plānota,  atzina Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija).

Jelgavā pašlaik izstrādes un saskaņošanas stadijā ir sasitošie noteikumi, kuros tiks noteikta aprēķina kārtība. Eihvalds lēš, ka vasarā tie tiks sagatavoti apstiprināšanai domē.

SIA "Jelgavas ūdens" komercdirektors stāsta, ka lietainās dienās sadzīves notekūdeņu attīrīšanas iekārtas tiek pārslogotas, jo pilsētā joprojām ir privātīpašnieki un juridiskās personas, kas lietus ūdeņus novada kopējā kanalizācijā. "Protams, ir skaidrs, ka tā ir vieglāk - nav jākopj notekgrāvji, nav jārūpējas ar atsevišķu lietus ūdeņu novadīšanas sistēmas izbūvi. Taču mūsu mērķis ir nevis iekasēt naudu, bet panākt, lai šie īpašnieki noslēgtu lietus ūdeņu novadīšanu kopējā sistēmā," pauda Eihvalds.

Uzņēmums līdz 1.jūlijam aicina atsaukties gan fiziskās, gan juridiskās personas, kuras lietusūdeņus novada kopējā kanalizācijas sistēmā, kā arī dažādu nelegālu pieslēgumu un pievadu sistēmu īpašniekus, lai jautājumus risinātu bez soda naudas piemērošanas. Ja neatbilstības tiks atklātas vēlāk, uzņēmums piemēros visus noteiktos sodus.

 Bet pašvaldības SIA "Daugavpils ūdens" skaidroja, ka Daugavpilī   jau labu laiku eksistē metodika, kas nosaka, kādā veidā ir aprēķināma maksa par kanalizāciju, ja nokrišņu ūdens aizvadīšana nav atdalīta no saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņu sistēmas.

Tā kā šī metodika tikusi izstrādāta saskaņā ar visām prasībām, jauno valdības apstiprināto saistošo noteikumu stāšanās spēkā Daugavpilī būtiski neietekmēs jau eksistējošo kārtību.

 Jau ziņots, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība "Rīgas ūdens" sākusi informēt klientus, ka turpmāk būs jāmaksā ne tikai par saimniecisko kanalizāciju, bet arī nokrišņu ūdeni, kas no privātīpašnieka teritorijas tiek ievadīts kopējā pilsētas tīklā. Iekasēt maksu par lietus ūdeni ļauj martā pieņemtie valdības noteikumi. Lai gan paziņojumus klientiem izsūta tikai tagad, Rīga par nokrišņiem liks maksāt arī par aprīli un maiju.

"Rīgas ūdens" gan norāda, ka ar papildu tēriņiem lielākoties jārēķinās centra iedzīvotājiem gadījumos, ja saimnieciskā un lietus kanalizācija nav šķirtas.

Viena tāda māja, kam jārēķinās ar jauno nokrišņu maksājumu, ir 15 dzīvokļu nams Merķeļa ielā 9. Īpašumā ir 141 kvadrātmetrs asfalta, mazliet mazāk bruģa un teju 500 kvadrātmetru jumta seguma. Pēc vidējā nokrišņu daudzuma un īpašas formulas aprēķināts, ka tur ik mēnesi rodas 25 kubikmetri lietus ūdens. Sadalot uz dzīvokļiem, rēķināms, ka katram miteklim pie mēneša rēķina klāt būs viens eiro un 24 centi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt