Dienas ziņas

Tuvojas deju svētku kulminācija

Dienas ziņas

Amatnieku gadatirgū iet jautri

Seniori vāc parakstus par pensiju palielināšanu

Arī Jēkabpils pensionāru biedrības vāc parakstus par pensiju palielināšanu

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) parakstu vākšanas akciju rīko, lai seniori varētu atbalstīt pensionāru prasības valdībai. Pensionāri izvirzījuši Saeimai un valdībai četras prasības, kuru vidū arī aicinājums palielināt pensijas. Parakstu vākšanā aktīvi iesaistījušās arī Jēkabpils pensionāru biedrības.

Jēkabpils pensionāru apvienība "Sasaiste" jau vairāk nekā 25 gadus darbojas ar mērķi veicināt vecākās paaudzes iedzīvotāju sadarbību un līdzdalību sabiedriskajos procesos, lai senioriem būtu cilvēka cienīgas vecumdienas. Organizācija regulāri iesaistās parakstu vākšanas akcijās, un tā atsaukusies arī šim Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) aicinājumam. Galvenais mērķis – panākt pensiju palielināšanu.

"Ziniet, ja nebūtu man bērnu, kas palīdz, es nezinu, kā es izdzīvotu. Man ir vienistabas dzīvoklītis, bet tas pats prasa izdevumus, arī apkure ir dārga," saka Jēkabpils pensionāru apvienības “Sasaiste” valdes priekšsēdētāja Biruta Jemeļjanova.

Aptuveni mēneša laikā apvienība savākusi vairāk nekā 300 parakstu, bet vēl paraksti tiek vākti citās biedrībās pilsētā.

Pensionāri izvirzījuši Saeimai un valdībai četras prasības – noteikt pensionāra neapliekamo minimumu ne zemāku par 370 eiro, palielināt pensijas, nosakot sociālo pensiju ne zemāku par 20% no vidējās algas valstī, ieviešot papildu atbalstu vientuļajiem pensionāriem, atjaunot pirmskrīzes līmenī pacientu iemaksas par gultas dienu slimnīcā – 7,11 eiro dienā, valsts kompensējamo zāļu daļu paaugstināt par 25%, kā arī atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa vienīgo deklarēto dzīvesvietas īpašumu vērtībā līdz 100 000 eiro. Šo prasību ieviešana paaugstinātu pensionāru dzīves kvalitāti.

Jēkabpils pensionāri uzsver, ka pensijām vispār nevajadzētu būt apliktām ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

"Mums jau jaunībā, kad mēs strādājām, nodokļus ņēma, un tagad vēl no pensijas. Es uzskatu, ka tas nav pareizi. Pensija jāsaņem tāda, kāda tā ir nopelnīta," vērtē Jēkabpils pilsētas pensionāru apvienības pārstāve Gaida Skurjate.

Parakstu vākšana turpināsies līdz septembrim, lai septembrī LPF sapulces laikā pieņemtu lēmumu par parakstu iesniegšanu attiecīgajām valsts institūcijām. Parakstīties var ne tikai pensionāri, bet ikviens, kurš atbalsta viņu izvirzītās prasības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt