Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Arī Jēkabpilī izjūt ģimenes ārstu trūkumu

Arī Jēkabpilī izjūt ģimenes ārstu trūkumu

Tāpat kā daudzviet Latvijā, arī Jēkabpilī izjūt ģimenes ārstu trūkumu. Situācija pasliktinājās pēc tam, kad pensionējās divi ģimenes ārsti. Esošie ir pārslogoti, tādēļ ir iedzīvotāji, kuriem pašlaik nav sava ārsta.

Šogad Jēkabpils poliklīnikā darbu pārtraukuši divi ģimenes ārsti – viens pensijā aizgāja šī gada pavasarī, otrs – decembra sākumā. Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka Jēkabpilī tagad pieņem 17 ģimenes ārsti, no tiem seši ir pediatri. Tomēr ar šo skaitu nepietiek, jo pēdējā laikā pilsētā nav atvērta neviena jauna ģimenes ārsta prakse, bet esošajiem jāpieņem arī pensijā aizgājušo kolēģu pacienti. Tas radījis situāciju, ka daļai iedzīvotāju ir ļoti grūti atrast jaunu ģimenes ārstu. Pacientiem ne vienmēr ir vēlme reģistrēties pie tā ārsta, kas atbilst viņu deklarētajai dzīvesvietai.

"Mēs meklējam ģimenes ārstu. Par to, ko piedāvā, vēl domājam, vai pie viņa iesim vai neiesim, jo es viņu, pirmkārt, nepazīstu, otrkārt, informācija, ko dzirdu no citiem cilvēkiem, var būt pareiza, var būt arī nepareiza. Gribas iet pie tāda ģimenes ārsta, kurš arī tūlīt neaizietu pensijā," teica jēkabpiliete Linda Balode.

Ģimenes ārste Aija Graudiņa uzsver, ka divu kolēģu aiziešana pensijā radījusi lielu pārslodzi esošajiem ģimenes ārstiem. Lielai daļai pacientu skaits pārsniedz pusotru tūkstoti un jau tuvojas diviem tūkstošiem. Noteikumu ievērošana – ņemt klāt pacientu tuvākos radiniekus un iedzīvotājus pēc deklarētās dzīvesvietas – rada ārstiem lielas grūtības.

"Mums ir 1950 pacienti un vēl nāk klāt. Optimāli ideālais būtu 1600,  lai var strādāt. Tad var visu izdarīt. Bet ja tuvojas 2000, tu vairs nevari veltīt tās 15 minūtes, kā tas būtu normāli. Nav laika ar to cilvēku parunāties, jo tev jau nāk nākošais un nākošais," teica ģimenes ārste Aija Graudiņa.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības vadība ir iesaistījusies situācijas risināšanā un ar Nacionālā veselības dienesta Zemgales nodaļu vienojusies par tālāko rīcību. "Janvāra mēnesī mēs dodamies uz Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti, kur tiksimies ar rezidentūras studentiem, lai stāstītu, kas ir Jēkabpils, ka tie nav lauki, ka te arī var strādāt," pauda Jēkabpils domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola.

Tāpat pašvaldība paudusi gatavību nodrošināt jaunajiem ģimenes ārstiem dzīvojamo platību un telpas privātprakses iekārtošanai, kā arī iekļaut ģimenes ārstus pašvaldības stipendiju programmā, kas pašlaik atbalsta citu medicīnas speciālistu piesaisti Jēkabpilij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt