Arī «Homburg» jaunbūves Mežciemā dokumentācijā atklātas nepilnības

Veicot pārbaudi SIA "Homburg Bikernieku Properties" Mežciemā attīstītā tirdzniecības centra jaunbūvē, Rīgas pilsētas būvvalde atklājusi vairākas nepilnības būvobjekta dokumentācijā, informēja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Apsekošanas brīdī būvobjektā nebija atrodams autoruzraudzības darbu žurnāls, savukārt būvdarbu žurnālā konstatētas nepilnības. Tāpat būvinspektori objektā nav atraduši nepieciešamos būvskrūvju montāžas savienojumu kvalitātes kontroles rezultātus.

Vircavs norādīja, ka ēka faktiski ir pabeigta, tāpēc attīstītājiem un būvniekiem būs jāvēršas būvvaldē ar iesniegumu par būves gatavību nodošanai ekspluatācijā. Būvvalde atkārtoti pārbaudīs ēkas konstrukcijas un lems par papildu tehniskās ekspertīzes nepieciešamību.

Septembrī "Homburg" grupa informēja, ka šā gada nogalē Biķernieku ielā durvis vērs jauns "Maxima XX" lielveikals. Jaunajā ēkā vairāk nekā 4800 kvadrātmetru platībā iecerēts "Maxima XX" lielveikals, bet aptuveni 700 kvadrātmetros - "Super Action" sadzīves preču un dažādu mājas lietu tirgotava, kā arī citas mazāka mēroga tirdzniecības vietas. Tirdzniecības centra kopējā platība - ap 7000 kvadrātmetru.

Biznesa portāls "Nozare.lv" jau ziņoja, ka nekustamo īpašumu attīstītāja SIA "Homburg Bikernieku Properties" Mežciemā attīstītā tirdzniecības centra atklāšana, kas bija iecerēta vēl šogad, patlaban ir atlikta, jo vispirms tiks veikta rūpīga ēkas pārbaude. "Homburg Bikernieku Properties" valdes loceklis Džeimss Torpejs uzsvēra, ka ēku pilnībā pārbaudīs no ārvalstīm piesaistīti eksperti, jo attīstītājs vēlas gūt 100% pārliecību par to, ka šī ēka ir pilnīgi droša.

Ēku Mežciemā būvējusi SIA "Selva būve". Būvvalde iepriekš norādījusi, ka šie būvnieki pieļāvuši vairākus pārkāpumus veikala "Maxima" būvniecībā Imantā, Dammes ielā 35a, taču "Selva būve" nepiekrīt būvvaldes viedoklim un mudinājusi būvvaldi atsaukt nekorektu informāciju.

Gan Mežciema, gan Zolitūdes projekta attīstītāji ir "Homburg" grupas uzņēmumi.

Mežciema tirdzniecības nama pārbaudei piesaistītie starptautiskie eksperti pārbaudīs arī Zolitūdes daudzdzīvokļu namu, kad piekļuvi namam ļaus tiesībsargi.

Zolitūdes projektu attīstītājs ir uzņēmums SIA "Homburg Zolitude", kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais "Homburg Eastern Europe Fund" fonds. Savukārt projektu Mežciemā attīsta "Homburg Bikernieku Properties", kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Stollburgh Capital" un Kiprā reģistrētais uzņēmums "Venturecorp Property Holdings Limited".

Nīderlandē reģistrētais "Homburg Eastern Europe Fund" fonds Latvijā ir īpašnieks arī uzņēmumiem SIA "Homburg Baldone" un SIA "Homburg Vejavas", kas attīsta projektus Baldonē un Rīgā, Purvciemā. Netālu no Baldones tiek attīstīts objekts industriālām vajadzībām, šim projektam patlaban sagatavots tehniskais projekts. Savukārt Purvciemā tiek attīstīts dzīvokļu komplekss un šis projekts ir saņēmis būvatļauju, liecina "Homburg" grupas Lietuvas uzņēmuma mājaslapā publicētā informācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt