Arī deputāts Buiķis izstājas no «Vienotības» (papildināts)

Arī deputāts Andrs Buiķis nolēma izstāties no partijas „Vienotība”, teikts viņa paziņojumā medijiem.

Viņš atzīst, ka viņa uzskati sakrīt ar to, ko pirms dažām dienām paziņoja Ingūna Rībena un Janīna Kursīte-Pakule, kuras arī nolēma izstāties no „Vienotības”.

Buiķis arī esot dzirdējis, ka „partijas "augšas" plāno "rindu tīrīšanu", lai atbrīvotos no neērtiem deputātiem, es nepievērsu tām pienācīgu vērību, jo biju naivi iedomājies, ka, četrus gadus godprātīgi pildot deputāta pienākumus, partijas vadība mani vismaz ar kādu teikumu brīdinās, pirms televīzijā bez manas ziņas paziņos, ka es it kā esmu nolēmis atgriezties akadēmiskajā vidē un nekandidēt nākamajās Saeimas vēlēšanās”.

„Zinātniskajā un pedagoģiskajā vidē esmu strādājis aptuveni pusgadsimtu un ar tik pazemojošu attieksmi, kādu šobrīd demonstrē partijas vadība, nespēju samierināties. Tā ir neglīta manipulācija, necieņa un nodevība ne tikai pret mani, bet arī pret jebkuru partijas biedru, tādēļ nevaru turpināt būt partijā, jo neredzu, ka „Vienotības” vadībā pārskatāmā periodā kaut kas mainīsies, un nespēju strādāt pēc principa "apēd vai apēdīs tevi", bet vienmēr esmu tiecies uz cieņpilnu kopdarbu,” paziņojumā pauž deputāts.

Savulārt "Vienotības" līdere Solvitas Āboltiņas medijiem izplatījusi komentāru par Andra Buiķa lēmumu izstāties no partijas, uzsvērot, "ka „līdz Buiķa kunga ausīm nonākušās ziņas” neatbilst patiesībai. Lai arī partijas domes apstiprinātājā procedūrā partijas nodaļas nebija izvirzījušas viņu kā deputātu kandidātu 12.Saeimai, tomēr es kā partijas vadītāja būtu bijusi gatava personīgi ieteikt partijas valdei iekļaut viņu deputātu kandidātu sarakstā. Izsaku nožēlu, ka kolēģis izdarījis tik nopietnu lēmumu, pamatojoties uz patiesībai neatbilstošu informāciju.

Neraugoties uz acīmredzamo pārpratumu, novēlu Buiķa kungam turpināt strādāt Latvijas labā jebkādā statusā un ikvienā profesijā, kur vien viņš izvēlētos ieguldīt savas zināšanas un pieredzi," raksta Āboltiņa.

Jau ziņots, ka iepriekš Saeimas deputātes Ingūna Rībena un Janīna Kursīte-Pakule nolēma izstāties no partijas „Vienotība”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti