Panorāma

Nils Ušakovs atkal noturas

Panorāma

«Rīgas satiksmes» skandāls šūpina domi

Arī Daugavpilī ārkārtas vēlēšanu risks

Arī Daugavpilī ārkārtas vēlēšanu risks

Par pašvaldības atlaišanu runā ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī. Jau trīs nedēļas Daugavpilī nevar vienoties par to, kurš tad galu galā sēdīsies mēra krēslā. Ja līdz 22. janvārim domes vadītāja nebūs, var iejaukties Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija (VARAM). Vai Daugavpilī gaidāmas domes atlaišana un ārkārtas vēlēšanas?

Ir pagājis mēnesis, kopš Daugavpils deputāti izteica neuzticību un gāza no amata domes priekšsēdētāju Rihardu Eigimu ("Mūsu partija"), kuru otrdien, 18.decembrī, aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Jauns pilsētas atslēgas turētājs vēl joprojām nav ievēlēts, un viens no iespējamajiem iemesliem – deputāti nevar sadalīt amatus atsevišķiem posteņiem un departamentiem. Sarunas pašlaik pat nenotiekot. 

"Vairāk šeit ir jārunā par kaut kādu vietējo tirgošanos. Liela nauda pie mums, lielie projekti vārās tagad ap "Daugavpils siltumtīkliem", ļoti daudz ir celtniecības projekti, tiešām daudz, Daugavpilī diezgan sen nebija nekas tāds redzams," atzina laikraksta "Latgales Laiks" žurnālists Aleksandrs Rube.

Daugavpils domes deputāts Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) stāstīja: "Nekādas īpašās sarunas no Latgales partijas puses nenotiek. Izskatās, ka "Saskaņa" ir atradusi kopīgo valodu ar Eigima grupas deputātiem, pieņem lēmumus gan par personīgajiem ienākumiem un amatiem, gan par ļoti dārgu un pašvaldībai neizdevīgu un neatbalstāmu projektu realizāciju un finansēšanu."

"Es domāju, ka domes darbs ir paralizēts, ka netiek īstenota pilsētas interešu aizsardzība valsts līmenī," klāstīja Daugavpils domes deputāts Andrejs Elksniņš ("Saskaņa”).

Ja līdz janvāra beigām deputāti nevarēs vienoties par jaunu pilsētas domes priekšsēdētāju, tad Saeima būs tiesīga domi atlaist.

Ārkārtas domes vēlēšanas atbalsta gan "Saskaņas" deputāts Elksniņš, kurš no septembra mēģina tās panākt, gan Latgales partijas deputāts Lāčplēsis.

LTV pēc komentāriem vērsās arī pie domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Igora Prelatova. Tiesa, sarunai viņš nebija gatavs un pēc uzrunāšanas aizcirta durvis. Tomēr vēlāk kļuva nedaudz runīgāks.

"Jautājiet tiem, kuri noņēma priekšsēdētāju [Eigimu]. Viņi jau pa trim nedēļām nevar sarunāt. Līdz ar to es šajā procesā nebiju iesaistīts, bija deputāti, kuri nobalsoja, es biju pret," sacīja Prelatovs. Jautāts, vai paredz Daugavpilī ārkārtas vēlēšanas, viņš noteica: "Protams, ka nē. VARAM ministrija to nepieļaus. Un tas nebūtu saimnieciski un pareizi priekš tiem cilvēkiem, kuri gadu atpakaļ gāja uz vēlēšanām."

VARAM pārstāvis gan neizslēdz ārkārtas vēlēšanas, ja deputāti nespēs sadarboties.

"Nav citu mehānismu kā Saeimai lemt par pašvaldības domes atlaišanu un, ieceļot administratorus, rīkot jaunas vēlēšanas.

Ja tas būs nepieciešams, iespējams, ka arī Daugavpilij mēs piedāvāsim rīkot vēlēšanas kopā Eiropas Parlamenta vēlēšanām 25. maijā,"

atzina ministrijas valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt