Dienas ziņas

Eksplozijā cietušās mājas iedzīvotāji cer atgriezties dzīvokļos

Dienas ziņas

Esi sportisks, esi laimīgs!

Novados pieprasīti sadzīves pakalpojumu punkti

Arī Bārtas un Gaviezes pagastā veido sadzīves pakalpojumu punktus trūcīgajiem

Lai kaut nedaudz palīdzētu uzlabot dzīves kvalitāti maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, it īpaši vientuļajiem pensionāriem, invalīdiem un daudzbērnu ģimenēm, novadu pagastos veido sadzīves pakalpojumu centrus, pēc kuriem pieprasījums aizvien pieaug. Grobiņas novadā tiks sākta divu šādu centru izveide Bārtas un Gaviezes pagastā.

“Šeit būs duša un tualete, tajā pusē būs žāvētājs, mazgātājs,” stāsta Gaviezes pagasta pārvaldes vadītāja Linda Pričina, izrādot nelielo telpu pagasta pārvaldes ēkā. Tā līdz nākamā gada februārim pārtaps par sadzīves pakalpojumu centru.

Lai gan šobrīd vēl grūti esot prognozēt apmeklētāju skaitu, sociālā darbiniece ir pārliecināta, ka tas būs būtisks atspaids trūcīgajām ģimenēm, kuru pagastā ir aptuveni 20, kā arī gados vecajiem un vientuļajiem ļaudīm. “Reizēs, kad jādodas pie ārsta (veciem cilvēkiem tas ir samērā bieži), viņiem gribas sakopties, lai kaut cik pieklājīgā skatā dotos pie ārsta. Tad šī būs viena no iespējām,” stāsta Gaviezes pagasta sociālā darbiniece Inese Kalniņa.

Sadzīves pakalpojumu punkti ierīkoti vai visos Liepājas puses novados. Viens no pirmajiem 2014.gada vasarā darbu sāka Nīcas novadā. Kā stāsta tā vadītāja, sākotnēji apmeklējumu skaits bijis aptuveni 200 gadā, bet tagad tas audzis turpat  trīskārtīgi.

Lielākoties nīcenieki izvēloties veļas mazgāšanas pakalpojumus, īpaši daudzbērnu ģimenes un vientuļie pensionāri.

“Ziemā parasti viņi grib pilnu servisu, lai izmazgā un izžāvē. Vasarā veļa ir diezgan sausa, viņi labprāt izmazgā un žāvē paši, jo viņiem patīk process, ir nodarbošanās,” saka senioru aprūpētāja.

“Viena tantīte, kuru krustdēls ved, jo viņai pāri 80 gadiem, viņa ir  tik ļoti laimīga, ka pirmoreiz atbraukusi  pie manis, krita ap kaklu un bučoja,” atceras veļas mazgātāja Maija Stase.

Katram sociāli mazaizsargātajam iedzīvotājam izžāvēt veļu un nomazgāties sadzīves pakalpojumu punktā iespējams vienreiz nedēļā.  Tiesa gan, par šiem pakalpojumiem viņiem jāmaksā līdzfinansējums – aptuveni 70 centi. “Viņi to spēj samaksāt. Viņi atnes tikai veļu, nav jāņem līdzi mazgāšanas līdzekļi. Tie tiek nodrošināti šeit,” norāda Nīcas novada Sociālā dienesta vadītāja Inese Lapiņa.

Sadzīves pakalpojumu punkti novadu centros un pagastos  izveidoti, lai uzlabotu trūcīgo un maznodrošināto iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt