Arī apgabaltiesa noraida kokapstrādes giganta prasību pret Latvijas Radio žurnālistu Kupču

Arī Rīgas apgabaltiesa nolēmusi noraidīt kokapstrādes giganta – radniecīgo uzņēmumu "Rettenmeier Baltic Timber" un "Inčukalns Timber" – prasību pret Latvijas Radio, Latvijas Televīziju (LTV) un Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondentu Edgaru Kupču par nepatiesu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu saistībā ar Latvijas Radio raidījumu “Īstenības izteiksme”, kur žurnālists analizēja situāciju ar vides piesārņošanu Straujupītē Inčukalna novadā.

Tiesa nolēma par labu valsts SIA "Latvijas Radio" piedzīt no SIA  "Rettenmeier Baltic Timber" un A/S "Inčukalns Timber" tiesāšanās izdevumus – no katra 2137,5 eiro, liecina tiesas spriedums.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Iepriekš prasību noraidīja arī pirmās instances tiesa - Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa. Otrās instances tiesas lēmumu vēl var pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondents Kupčs raidījumu, par kuru izcēlies strīds, veidoja 2016.gada rudenī. Tolaik iedzīvotājiem bijušas aizdomas, ka upes nomērdēšanā, iespējams, vainīgs vietējais kokapstrādes gigants "Rettenmeier".

Drīzumā pēc izskanēšanas radniecīgie uzņēmumi – "Rettenmeier Baltic Timber" un "Inčukalns Timber" – vērsās tiesā, lūdzot atsaukt raidījumā izskanējušas ziņas. Savā prasības pieteikumā uzņēmumi norādīja, ka viss raksts un raidījums kopumā veidots tā, lai apsūdzētu "Rettenmeier" prettiesisku darbību veikšanā vides piesārņošanas jomā un kukuļošanā.

Uzņēmuma ieskatā žurnālists aprobežojies ar vienpusēju informāciju un sniedzis nepatiesas ziņas. Tāpat prasībā bija norādīts, ka publicētais aizskar uzņēmumu reputāciju un ceļ tiem neslavu. Uzņēmumi prasīja atsaukt ziņas, atvainoties, kā arī piedzīt kompensācijas no Kupča 4000 eiro apmērā un no Latvijas Radio un LTV kopumā 10 000 eiro.

Latvijas Radio un Kupčs nepiekrita, ka ziņas bijušas nepatiesas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti