Labrīt

Aprūpētāja Inta Andersone par filmu ''Likteņdzirnas''

Labrīt

Standartizēts Eiropas ceļošanas dokuments efektivizēs migrācijas politiku

Arī apgabaltiesa neļauj Jelgavas novadam atgūt Aspazijas māju

Arī apgabaltiesa neļauj Jelgavas novadam atgūt Aspazijas māju

Zemgales apgabaltiesa noraidījusi Jelgavas novada domes apelācijas sūdzību tā dēvētajā Aspazijas māju lietā, atstājot spēkā pirmās instances tiesas spriedumu, kas pilnībā atzina Bratku ģimenes tiesības uz nu jau pusmiljonu eiro vērto īpašumu Zaļenieku pagastā. 

Laikraksta “Zemgales Ziņas” galvenā redaktore Agnese Leiburga Latvijas Radio pastāstīja, ka Apgabaltiesa nemainīja pirmās instances 17.marta spriedumu, atzīstot ģimenes tiesības uz 1998.gadā iegādāto īpašumu “Daukšas”.  

Novada dome gribēja atgūt muzeju un prāvas zemes platības, ko savulaik pārdeva par aptuveni 31 000 eiro.  Domes pārstāvji izvērtēs, vai turpināt tiesvedību, kad saņems pilno spriedumu, pastāstīja Leiburga.

Dome pamatoja vēlmi atgūt Aspazijas māju par tādu pašu cenu, par kuru savulaik to pārdeva, ar to, ka īpašums joprojām nav nostiprināts zemesgrāmatā, īpašniekiem izveidojās nekustamā īpašuma nodokļa parāds 2800 eiro apmērā, turklāt mājā nav noticis neviens Aspazijas piemiņas pasākums un patvaļīgi nojaukta veranda.

Taču nodokļu parāds bija nomaksāts jau pirms tiesvedības sākuma, padomju laikā izbūvētās verandas nojaukšana nenodarīja zaudējumus, savukārt nostiprināt īpašumu zemesgrāmatā liedza nepilnības kādreizējās Jelgavas rajona padomes dokumentos, stāstīja Leiburga.

Saskaņā ar tiesas spriedumu pašvaldībai tagad jāsamaksā aptuveni 6000 eiro par tiesvedības izdevumiem.  

Bratku ģimenes advokāts Pauls Makarovs-Makaronoks iepriekš pauda, ka dome Aspazijas māju grib atgūt tikai zemes dēļ, jo tās vērtība izaugusi līdz pusmiljonam eiro un kāda domniekiem pietuvināta persona esot to noskatījusi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti