Arī 2021.gadā policistiem un robežsargiem par darbu Covid-19 laikā būs piemaksas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Arī 2021.gadā Valsts policijas (VP), Valsts policijas koledžas, Valsts robežsardzes (VRS) un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu varēs piešķiet piemaksas,  ceturtdien vienojās valdība.

Tāpat kā 2020. gadā, arī 2021. gadā piemaksas apmērs par vienu stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu, paziņojumā medijiem informēja Iekšlietu ministrija.

Iekšlietu ministrija kopīgi ar policiju un robežsardzi izvērtēja pašreizējo situāciju, kas raksturīga ar saslimstības pieaugumu un augstāku saslimstības izplatības risku, kā rezultātā palielinās risks saslimt arī iesaistītajām iekšlietu nozares amatpersonām.

Policijas  un robežsardzes amatpersonas saskaras ar paaugstinātu inficēšanās risku, tieši kontaktējoties ar cilvēkiem, kā arī nereti sastopas ar vardarbību un pret sevi vērstu agresiju no iedzīvotāju puses. Pēc aktuālās statistikas datiem, šobrīd policijā ir 96 Covid-19 pozitīvas amatpersonas un 94 kontaktpersonas, savukārt robežsardzē – 39 Covid-19 pozitīvas amatpersonas un 40 kontaktpersonas.   

Secināts, ka piemaksas apmēru samazināt nav pieļaujami, un tas nosakāms apmērā, kāds bija noteikts par laika periodu no 2020. gada 1. oktobra līdz 2020. gada 31. decembrim.

Vienlaikus tika atbalstīts Iekšlietu ministrijas priekšlikums par piemaksas par nakts darbu segšanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” tām amatpersonām, kuras tika iesaistītas virsstundu darbā iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma kontrolei.   

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti