Krustpunktā

Nedēļas notikumus vērtē žurnālisti

Krustpunktā

Valsts prezidents Egils Levits par sabiedriskajiem medijiem, nevienlīdzības mazināšanu...

Diskusija par sabiedriski nozīmīgiem būvniecības objektiem

Arhitekte Gaile: Pēc Zolitūdes traģēdijas būvniecības industrija mainījusies – ļoti daudz birokrātijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc Zolitūdes traģēdijas būvniecības industrija ir mainījusies – tajā ir daudz kontroles, birokrātijas, bet neviens neuzņemas atbildību – tā diskusijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja arhitekte Zaiga Gaile.

“Kopš nelaimes gadījuma ar lielveikalu ''Maxima'' visa būvniecības industrija momentā izmainījās. Tas notika, kad mūsu acu priekšā notiek traģēdija,” teica Gaile.

Viņa norādīja, ka, piemēram, Jaunā Rīgas teātra pārbūvē ārkārtīgi tikusi kontrolēta projektēšana. “Es esmu praktiski strādājošs cilvēks, bet man ir uzkrauta tāda slodze ar birokrātiskiem papīriem. Nelaime tāda, ka gan būvvalde, gan kontroles iestādes – neviens neuzņemas atbildību, neviens nevar to parakstu uzlikt. Tas pats attiecas uz pasūtītāju – “Valsts nekustamajiem īpašumiem”. Visu laiku cauršujam papīrus. Tas pats attiecas uz būvniekiem,” sacīja arhitekte.

Viņa uzsvēra, ka pasūtītājam un celtniekiem nemitīgi notiek sarakste ar daudziem dokumentiem.

“Sēžot sapulcēs, redzu, cik bezpalīdzīgs ir celtnieks un cik bezpalīdzīgs ir pasūtītājs, jo mēs nedrīkstam darboties pēc veselā saprāta,” sacīja Gaile.

Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Zariņš atzina, ka valsts pārvaldē strādājošie apzinās – birokrātijas kādās jomās ir par daudz. Viņš gan nekomentēja birokrātiju būvniecības jomā.

Atbildība būvniecībā ir tēma, ko Latvijā “muļļā jau gadus piecus”, sacīja būvkompānijas “ReRe grupa” valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš. Pašlaik pietrūkst konkrētu un skaidru aprakstu, kurš un par ko precīzi atbild.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti