Rīta Panorāma

Lietuviešu Lieldienu tradīcijas

Rīta Panorāma

NMPD ieteikumi svētkos

Intervija ar Jāni Vanagu

Arhibīskaps Vanags: Pašlaik vērojam civilizāciju sadursmi

Komentējot Briselē notikušos teroraktus, kuros gāja bojā 31 cilvēks un cieta vairāki desmiti, Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags norādīja uz civilizāciju sadursmi, kas šādā veidā izpaužas.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Vanags skaidroja, ka “Daīš” jeb "Islāma valsts" cenšas veidot valsti pēc kalifāta idejas ar mērķi pārņemt visu pasauli. Turklāt uzbrukums vērsts ne tikai pret kristiešiem, bet arī sekulāro dzīvesveidu.

Kultūru atšķirība gan ne vienmēr izpaužas tikai terora veida. Tas esot manāms arī, ienākot lielai cilvēku masai Eiropā. Arhibīskaps norāda, ka musulmaņiem, kas nāk uz Eiropu, jāpiedzīvo nopietna reformācija. Tie, kas šeit ienākuši pamazām, spējuši pielāgoties un iedzīvoties. Taču esot grūti iedomāties, kā reformācija varētu notikt lielā cilvēku masā.

Cilvēki gaida, lai valsts un Eiropas institūcijas saprastu, kas notiek, novērtētu situāciju un adekvāti rīkotos, sacīja Vanags. Viņš gan piebilda, ka īstu mieru cilvēks spēj atrast tikai garīgā pasaulē. Tāpat būtiski piedāvāt kristīgo tradīciju bērniem un jauniešiem, jo citādāk viņi paši to meklēs citur.

Attiecībā uz situāciju ar bēgļu plūsmu Eiropā Vanags pauda, ka cilvēkiem, kas bēg no karadarbības ar ģimenēm un bērniem, tiešām vajadzīga palīdzība. Tāpēc iedzīvotāji gaida no varas iestādēm kontrolētu migrācijas procesu, lai tie, kam nepienākas patvērums, tiktu aizsūtīti atpakaļ.

Jau ziņots, ka otrdien, 22.martā, no rīta neilgi pēc astoņiem Briseles lidostā teju vienlaicīgi nogranda divi sprādzieni, nogalinot vismaz 11 cilvēkus. Pēc aptuveni stundas vēl viens sprādziens nogranda Mālbēkas metro stacijā Briseles centrā, nogalinot vismaz 20 cilvēkus.

Beļģijā izsludinātas trīs dienu sēras.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti