Arhibīskaps Vanags: Jāsāk ar sevi - mainot domāšanu, ceļot pašapziņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

18.novembra rītā Rīgas Doma baznīcā notika ekumeniskais dievkalpojums, kam sekoja ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa.  Plkst.12 notiks Saeimas svinīgā sēde, kurā uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), un tajā piedalīsies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru kabineta locekļi un bijušie Augstākās padomes deputāti, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Doma baznīcā ekumeniskajā dievkalpojumā piedalījās simtiem cilvēku, arī valsts augstākās amatpersonas.

Mums nekas nav jāceļ no drupām kā tas bijis pirms 96 gadiem, taču arī tagad ir ļoti svarīgi apzināties savu piederību Latvijai un savu nozīmi tās uzplaukumā, - šādu pārliecību, uzrunājot klātesošos Doma baznīcā, pauda Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Viņš aicināja sabiedrībai mainīt domāšanu un augstāk celt pašapziņu:

„Spēks un vienotība - par to runājam vai katros valstiskos svētkos. Taču nekad kopš neatkarības atjaunošanas tas nav bijis tiks skaudri pacelts jautājums kā tagad. Tas ir viens no lielajiem izaicinājumiem. Kas darīs mūs stiprus un vienotus? Brīžiem tas šķiet kā neatrisināms uzdevums,” vaicāja Jānis Vanags, salīdzinot atbildes meklēšanu ar ātro kredītu reklāmu, kas sola problēmas atrisinājumu viena klikšķa attālumā.

Man gribētos teikt, arī spēks un vienotība, un daudzu mūsu problēmu attālumā ir viena klikšķa attālumā: šim klikšķim jānotiek galvā,” norādīja arhibīskaps, aicinot katram sākt ar sevi, lai mainītu domāšanu. Vanags arī mudināja Latvijas sabiedrību novērtēt sasniegto un augstāk celt pašapziņu.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti