Dievkalpojums

Bīskapu apsveikumi Lieldienās

Dievkalpojums

Urbi et Orbi. Romas pāvesta vēstījums no Vatikāna

Lieldienu dievkalpojums. Pārraide no Doma baznīcas

Arhibīskaps Vanags: Bez Kristus augšāmcelšanās nebūtu eiropeiskas Latvijas

Eiropa, kristīgā civilizācija un arī eiropeiska Latvija balstās Lieldienu Kristus augšāmcelšanās brīnumā, svētdien Lieldienu dievkalpojumā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

"Mēs esam pieraduši dzīvot eiropeiskā Latvijā. Mums liekas pats par sevi saprotams no kristietības pasmeltais uzskats, ka cilvēks ir vērtība, kas jāciena, ka viņa tiesības ir jāciena un brīvība jāaizsargā. Kristīgā ētika, kas izteikta desmit baušļos, liekas neapstrīdams pamats attiecībām sabiedrībā," sacīja Vanags.

Vienlaikus garīdznieks aicināja pamēģināt iztēlē padzīvot Latvijā, kurā Kristus nav augšāmcēlies.

Arhibīskaps Jānis VanagsMāra Rozenberga
„Pamēģināsim kādreiz iztēlē padzīvot Latvijā, kurā Kristus nav augšāmcēlies. Nav eiropeiskas Latvijas, nav eiropeisku cilvēka tiesību un brīvību, jo tas viss ir cēlies no Kristus mācības. Nav pašas Eiropas un kristīgās civilizācijas. Nav dievnamu un mākslas darbu, nav dievkalpojumu. Nav evaņģēlija, nav piedošanas, ir tikai nesaudzīga bauslība. (..) Jā, ir tādas iniciatīvas, kas vēlētos atbrīvot dzīvi mūsu zemē no visa kristīgā. Taču, ja pamēģināsim kaut dienu tā nodzīvot, tad atklāsim, ka dzīve eiropeiskā un latviskā Latvijā līdz ar pašu mūsu esību ir sakņota augšāmcelšanās notikumā. Tādēļ, sveicinot cits citu ar Lieldienu sveicienu "Kristus ir augšāmcēlies", lūgsim un strādāsim, lai mūsu dzīvē, zemē un tautā viņš patiešām būtu dzīvs un celtu augšup Latviju,” sacīja arhibīskaps. Vanags norādīja, ka ir iniciatīvas, kuras vēlētos atbrīvot dzīvi mūsu zemē no visa kristīgā. "Taču, ja pamēģināsim, tad atklāsim, ka dzīve eiropeiskā un latviskā Latvijā līdzi ar pašu mūsu esību ir sakņota augšāmcelšanās notikumā. Tādēļ, sveicinot cits citu ar Lieldienu sveicienu "Kristus ir augšāmcēlies", lūgsim un strādāsim, lai mūsu dzīvē, zemē un tautā viņš patiešām būtu dzīvs un celtu augšup Latviju," aicināja Vanags.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti