Īpašās pārraides

Rumānijas prezidenta Klausa Vernera Johannisa oficiālā sagaidīšanas ceremonija pie Rīgas pils

Īpašās pārraides

Ziemassvētku Ganu svētā mise. Translācija no Vatikāna

Bīskapu apsveikumi Ziemassvētkos

Arhibīskaps Stankevičs svētkos novēl katram atrast mieru

Kristus dzimšanas svētkos cilvēkos ir jāienāk mieram, bet, lai tas varētu notikt, jāveic dažādi priekšdarbi, sveicot svētkos, norāda Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Kā skaidro Stankevičs, mieram ir trīs galvenās dimensijas. Pirmkārt, tas esot miers ar sevi, spēja pieņemt sevi tādu, kāds esi, ar visiem trūkumiem, vājībām un ierobežojumiem.

Papildus miers arī nozīmē atzīt patiesību par sevi un pieņemt to, jo tikai pēc tam var sākties īsts darbs pie situācijas maiņas, skaidro Stankevičs.

"Vienlaicīgi tas nozīmē pieņemt arī visu to labo, ko Dievs manī ir ielicies - talantus, spējas un nākotnes sapņus," norāda arhibīskaps.

Otrā dimensija esot miers ar līdzcilvēkiem, kur izšķiroša esot piedošana. "Ja kāds man ir nodarījis pāri un lūdz piedošanu, tad ir svarīgi viņam atbildēt ar piedošanas vārdiem. Ja viņš šo piedošanu nelūdz, tad ir ļoti svarīgi viņam piedot savā sirdī. Tas nozīmē viņa atlaišanu brīvībā no savām negatīvajām domām," skaidro arhibīskaps.

Tas iekšēji atbrīvojot katru no "apburtajiem nepiedošanas apļiem", atdodot un uzticot Dievam šo problēmu.

Trešā un pēdējā dimensija esot miers ar Dievu. "Ir svarīgi lūgt viņam piedošanu par mūsu grēkiem, tos nožēlojot, izsūdzot un apņemoties pie tiem neatgriezties, kā arī cenšoties izlabot to ļaunumu, ko esam nodarījuši," apgalvo arhibīskaps.

Atnākot Ziemassvētkiem, Stankevičs novēl, lai Miera Ķēniņš - pasaulē ienākušais Dievišķais Vārds, Jēzus Kristus - piedzimšanas svētkos ikvienu apveltī ar savu mieru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti