Āra nodarbību iespēju izmanto vairāk nekā puse skolu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vairāk nekā puse skolu, kurām tas ļauts, nodrošina skolēniem āra nodarbības, informē Izglītības un zinātnes ministrijā. Vienkāršāk tās organizēt ir mazākās pašvaldībās ar skaitliski mazākām klasēm, taču sarežģītāk lielajās. Vislielākās grūtības sagādā skolēnu transportēšana uz izglītības iestādēm.

Āra nodarbību iespēju izmanto vairāk nekā puse skolu
00:00 / 03:35
Lejuplādēt

Šonedēļ mācības klātienē 1.-4.klasē varēja notikt 47 novados un 140 izglītības ietsādēs un lielākoties šo iespēju novados izmanto. Turklāt jau trīs nedēļas epidemioloģiski drošākās pašvaldībās drīkst notikt arī āra nodarbības visām klasēm. Tās ļauts organizēt grupās līdz 20 bērniem novados, kuru kumulatīvais rādītājs nepārsniedz 250.

Formālajā izglītībā atļautas piecas mācību stundas nedēļā, bet neformālajā divas. Sākumā skolas to īstenoja kūtri – tagad mazliet vairāk kā puse no skolām, kurās tas ir atļauts.

Āra nodarbības notiek arī Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolā,

“Jāatzīst, ka ir bērni, kuriem ir diezgan grūti pieņemt, ka viņiem ir jāiet no mājas ārā un jāiet vai jābrauc uz skolu.

Šonedēļ mēs organizējām 11 nodarbības astoņām klasēm. Audzināšanas stundas ir ar dažādām spēlēm, kur viņi var satikties, sadarboties, jo viens otrs nav ļoti ilgi redzējušies – teritorija, no kuras mums bērni brauc ir ļoti liela,” norādīja skolas direktore Daiga Puga.

Direktore atzina, ka bērnu psihoemocionālajam stāvoklim ļoti palīdz šādas nodarbības. Bez klases stundām ārā organizē arī sportu, matemātiku un pat fiziku. Grūtības sagādā transports – pagaidām skolā vienojušies ar vecākiem, ka skolēnus atved uz pēdējām divām stundām dienā un pēc tam viņi atpakaļ dodas ar sabiedrisko vai skolas transportu.

Arī Aizputes vidusskolā āra nodarbības notiek ļoti dažādos priekšmetos.

“Latviešu valodas skolotāji ir saplānojuši nodarbības, kur viņi vispirms iziet pa Aizputes vecajām ielām, apskatīsies pirmo elektrostaciju, parunās par kādu māju īpašo vēsturi. Pēc tam skolēni būs uzkrājuši zināšanas un nākamajā svešvalodas stundā viņi varēs izteikt šīs zināšanas tajā svešvalodā, kuru viņi mācās,” stāstīja Aizputes vidusskolas direktore Gunta Vidnere.

Aizputē ir arī divas āra klases, kuras pedagogi izmantoja jau pirms pandēmijas, tāpēc šādā formātā strādāt ir gatavi daudzi skolotāji – arī, piemēram, datorikas. Āra nodarbības notiek bloka stundu laikā, turklāt pirms tām tiešsaistes nodarbība nenotiek, lai bērni var ierasties skolā.

Sākot no nākamās nedēļas, klātienes mācības atsāksies arī Valmieras skolās. Tomēr tur āra nodarbības nenotiks.

“38% no Valmieras skolēniem ir no citām pašvaldībām, viņi uz skolu brauc. Nodrošinot āra nodarbības, maksimālais skaits bija 20, mūsu klases ir lielākas. Līdz ar to, būtu skolēni, kuriem nebūtu vienlīdzīga pieeja, kam jāpaliek mājās. Lai vecāks atvestu uz to vienu vai divām nodarbībām, protams, ir jābūt saplānotam arī pārējam laikam, kas notiek attālinātajā procesā,” stāstīja Valmieras Izglītības pārvaldes Iveta Pāže.

Pēc ceturtdienas, 1. aprīļa, valdības lēmuma Valmierā nākamnedēļ mācības uzsāks arī piekto, sesto un divpadsmito klašu skolēni. Topošie absolventi visā valstī uz skolu iet varēs tikai divas reizes nedēļā. Turklāt epidemioloģiski drošajās pašvaldībās arī 7.-11.klašu skolēni drīkstēs klātienē apmeklēt skolu maiņās pēc ārkārtas situācijas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti