Panorāma

Panorāma

Panorāma

Profesors Danilāns iesaka Lieldienās olas neskaitīt

Aukles pieskata mazos pacientus no bērnu namiem

Ar ziedotāju atbalstu bērnunamu un daudzbērnu ģimeņu bērni slimnīcā vairs nav vieni

Jau divus mēnešus mazuļi no bērnunamiem un lielām ģimenēm Bērnu slimnīcā Vienības gatvē vairs nav vieni. Pateicoties iniciatīvai “Lielas rūpes par mazajiem”, tagad katru slimnieciņu no agra rīta līdz nakts miegam aprūpē, pieskata un samīļo kāda no sešām auklēm. Lai šo darbu varētu turpināt līdz gada beigām, trūkst vēl 10 tūkstoš eiro un vajadzīgas arī jaunas auklītes.

„Esi stipra, turies pie manis,” mazajai pacientei saka Krista Dārziņa. Sākusies viņas maiņa bērnu slimnīcā. Nākamās 12 stundas viņa aprūpēs divus bērnus, kuru mammas nevar būt blakām.

“Oficiāli tas ir darbs, bet es teiktu – tas ir sirdsdarbs. Šeit bez sirds, iedvesmas un motivācijas nevar nākt. Es to daru ar lielāko prieku, un neuztveru to kā darbu,” stāsta Krista.

Viņa mācās par fizioterapeiti 1. kursā un ir viena no sešām auklēm, kuras slimnīcā aprūpē bērnunama bērnus, daudzbērnu ģimeņu atvases vai palīdz audžuģimenēm.

Iniciatīvas autore ir Linda Peneze. Viņa pati ir mamma un viņu ļoti uzrunāja gan lūgums ziedot mantas šādiem bērniem, gan „Panorāmas” sižets, ka bērnu namu mazuļi slimnīcās ir pilnīgi vieni.

“No ārstiem ir labas atsauksmes, ka bērniem novērojama gan veselības uzlabošanās, gan emocionālā noturība.

Bērniņi tik ļoti neraud un nav tik ļoti uzbudināti un satraukti. Tas ko mēs dzirdam no ārstiem un fizioterapeitiem – nav lielākas apliecinājuma, ka tas ir vērtīgi,” norāda Linda Peneze.

Katra aukle strādā vidēji desmit maiņas mēnesī, un atalgojums nav liels. Taču arī tam nepieciešams ziedotāju atbalsts. Gadā auklīšu nodrošināšana izmaksā 40 tūkstošus eiro. Šim gadam vēl trūkst 10 tūkstošu eiro.

Šobrīd tiek meklētas pilna laika aukles. Īpašas prasmes gan nav nepieciešamas. Krista saka, ka komanda ir kā vienots veselums un meitenes viena otru atbalsta.

Lūk tā, pateicoties vienam sižetam un vienam cilvēkam, kurš saprata, ka var mainīt pasauli, tas ir izdevies!

Bērnunamu, audžuģimeņu un daudzbērnu ģimeņu bērni slimnīcā vairs nav vieni. Pievienoties vai atbalstīt šo iniciatīvu var ikviens.

Plašāk arī feisbukā. Iniciatīvu iespējams atbalstīt, zvanot pa ziedojumu tālruni 90006770 (ar vienu zvanu ziedo 7,11eiro).

3 komentāri
Meldra Ābolina
Kur var pieteikties par auklīti?
Эгон Волк
Bet ja bērniņš teiks : negribu tevi,ej prom? Ceru,ka neuzspiedīs savu sabiedrību. Bērni ir dažādi, un ne visiem patiks nepārtraukta ņemšanās.
Anna Vanna
nauda, nauda, ndauda... kur palika iniciatīva, kur lūdza pieteikties šim auklēšanas darbam brīvprātīgos? Atkal trūkst kāda, kurš izvērtētu pieteikušos cilvēku piemērotību, vai tomēr citi iemesli? Ir taču daudz tādu, kuri bija un ir gatavi ziedot savu brīvo laiku šiem bērniem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti