Meža svētkos Tērvetes dabas parkā divu kilometru garumā izvietoti vairāk nekā piecdesmit izziņas pieturpunkti, kuros var uzzināt visu, kas notiek mežā.
Lai ieinteresētu bērnus, visa šī teritorija nosaukta par Kurbada zemi, jo kā vēsta teika, viņš cīnījies ar pašu nelabo, lai vairotu labo.
“Latvijas valsts mežu” komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs stāstīja, ka bērni par to tiešām ļoti interesējas.
“Mēs esam par to pārliecinājušies arī meža ekspedīcijās, ko mēs veidojam. Jautājums ir, kā to pareizi pasniegt. Ir lietas, kas jāpasniedz caur spēli vai caur interaktīvu rīcību,” atzina Kotovičs.
Kādas skolas mūzikas klase medību stendā pārbaudīja prasmes mežraga pūšanā, jo bez šī instrumenta izdotā signāla medības nevarot sākties. Savus spēkus ikviens varēja izmēģināt arī darbā ar rokas instrumentiem, bet puikām lielākais prieks bija par meža tehniku, kas zarus pārvērš šķeldā, bet baļķus cilā gluži kā sērkociņus. Liela drūzmēšanās bija arī pie ugunsdzēsēju auto, kam Zemgales pusē šogad nācies doties jau uz 12 meža ugunsgrēkiem.
“Principā biežākais ir neuzmanīga rīcība ar uguni, bet ir arī ļaunprātīga dedzināšana. Mežā vēl ir daļa atpūtnieku, kuri, kurinot ugunskuru, vienkārši aizmirst viņu nodzēst,” atzina Zemgales virsmežniecības pārstāvis Modris Vainovskis.
Mārcienas sākumskolas bērni gan teic, ka par dabu rūpējoties ikdienu un zinot arī, kā mežu pasargāt gan no drazām, gan sarkanā gaiļa.
“Mēs esam ļoti aktīvi. Piedalījāmies akcijā. Vācām makulatūru, vācām baterijas. Mums mazliet nepaveicās, jo mēs ieguvām tikai sesto vietu. Kaut gan no otras puses tas ir ārkārtīgi labi, jo mēs esam tikai divdesmit, un ieguvām sesto vietu Latvijā,” pastāstīja Mārcienas sākumskolas direktore Aldona Gudrīte.
Meža svētku apmeklētāji iepazinās arī ar Latvijas derīgajiem izrakteņiem un to plašo pielietojumu, lūkoja, kā tiek būvēts meža ceļš un vienkārši labi pavadīja laiku.