Ar stipendiju programmu darbam Kuldīgā piesaista jaunos mediķus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kuldīgai izdodas piesaistīt darbam slimnīcā jaunos mediķus. Viens no risinājumiem, kas ļauj uzrunāt speciālistus, ir izveidotā stipendiju programma. Šogad plānots noslēgt līgumu par stipendijas izmaksāšanu 430 eiro mēnesī jaunai ārstei, kura pēc Latvijas Universitātes absolvēšanas Kuldīgas slimnīcā varētu strādāt Ginekoloģijas nodaļā.

Ar stipendiju programmu darbam Kuldīgā piesaista jaunos mediķus
00:00 / 04:54
Lejuplādēt

SIA „Kuldīgas slimnīca” valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds skaidro, ka stipendiju programma attaisnojas: pērn tā bijusi kolēģe no pašu vidus, šogad pieteikusies rezidentūras studente, ar kuru šajās dienās iecerēts noslēgt līgumu. Plānots, ka stipendija studentei tiks maksāta piecus gadus. Pēc studiju beigām, slimnīcā jānostrādā vismaz trīs gadi.

„Konkrēti šī meitene būs ginekoloģe – dzemdību speciāliste. Šobrīd jau ir labāka situācija ar speciālistiem nekā pērn, ir izdevies piesaistīt, bet jauni speciālisti vienmēr ir vajadzīgi, jo vecajiem un pieredzējušiem ārstiem nepieciešama maiņa,” saka Rozenfelds.

Kuldīgā sākotnēji stipendiju iniciatīva nākusi no uzņēmēju vidus, vēlāk pašvaldība to pārņēma, ieguldot savus resursus, skaidro Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa:

„Tā kā Kuldīgas novada pašvaldības vēlas piesaistīt speciālistus īpaši tajās nozarēs, kuras mums ir aktuālas un nepieciešamas, tad esam izveidojuši šo pašvaldības stipendiju programmu. Medicīna ir viena no jomām, kurā stipendijas tiek piešķirtas. Pēdējais lēmums ir par dakteri, kura uzsāk studijas rezidentūrā. Pēc pabeigšanas strādās Kuldīgas slimnīcā. Izvērtējot komisijā, mēs nonācām pie secinājuma, ka vērtīgāk būtu atbalstīt tos, kuri jau zina, ar kuru vietu viņi saistīs darba dzīvi, un tā piesaistīt speciālistus Kuldīgas novadam.”

Stipendijas ieguvēja ir Linda Freiberga, kuras dzimtā pilsēta ir Kuldīga. Viņa ir gandarīta par šādu iespēju un pat necerēja, ka izdosies to iegūt. Tas, viņasprāt, ir liels finansiāls atbalsts, apzinoties, ka studijas ir dārgas. Viņa ir pirmā gada rezidente Latvijas Universitātes programmā “Medicīna” virzienā “Dzemdniecība un ginekoloģija”.

Tagad ik pa laikam slimnīcā sāk strādāt jaunie speciālisti, taču

tā visu laiku ir cīņa, kad nākas stāstīt par labiem darba apstākļiem, par piemēroto pilsētas vidi un citām lietām, lai darbinieks izvēlētos strādāt reģiona slimnīcā,

spriež Kuldīgas slimnīcās valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds:

„Ir jārāda, kas tev ir un ko tu dari. Veidojam vidi, piedāvājam labu atalgojumu un labu vidi, cilvēki nāk. Ir daļa, kas brauc no Rīgas, ir no apkārtnes. Cilvēki sāk skatīties darba vietu tuvāk savai dzīves vietai, ne vienmēr jāskrien uz Rīgu.”

Interese par stipendiju programmu esot bijusi lielāka, un bijuši vismaz pieci interesenti, taču nenoteiktība valstiskā mērogā šo procesu bremzē.

„(..) Ļoti bieži nākas dzirdēt par Veselības ministrijas lauciņu, kas būs ar slimnīcām?! Kura slimnīca pastāvēs, kāds profils būs, kāds nebūs? Tas uztrauc jaunos speciālistus. Meitene ilgi domāja, nākt vai nenākt. Pārliecinājām, ka darbs būs arī pēc pieciem gadiem. Mums nav slikti tie skaitļi, kā citās slimnīcās, tomēr pēdējās ziņas liecina, ka Latgalē vairākas dzemdību nodaļas slēgs. Ministrija visu laiku runā par to, ja mazāks skaits dzemdību, tad slēgs. Mums ir vairāk nekā 500 dzemdības gadā, satraukumam pamatu neredzam,” skaidro slimnīcas vadītājs.

Stipendiju programma ir paredzēta arī izglītības nozarei. Zināms, ka Kuldīgā vairāki stipendiāti jau strādā, viens no tiem, piemēram, ir bioloģijas skolotājs. Savukārt Kuldīgas slimnīcā šobrīd īpaši uzrunā darbam slimnīcā terapeitu internistu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti