Ar sarkano gāzes balonu obligāto pārbaudi «atsijās» bīstamos

Ar sarkano gāzes balonu obligāto pārbaudi Ekonomikas ministrija (EM) grib "atsijāt" tos vecos balonus, kas ir riskanti un var apdraudēt lietotāja drošību, to Latvijas Radio raidījumā "Aktuālais temats" atzina EM speciālists Edijs Šaicāns.

Viņš atgādināja, ka valdība šā gada pirmajā pusē tomēr nolēma atļaut sarkanos gāzes balonus lietot vēl nedaudz ilgāk. Taču tika noteikta prasība – šie vecie padomju laiku baloni ir obligāti jāpārbauda. No 1.oktora drīkst tirgot tikai tehniski pārbaudītus gāzes balonus.

Šaicāns apgalvoja, ka jaunā prasība iedzīvotājus nekādi neietekmēs – balona pārbaude ir jānodrošina gāzes balonu apmaiņas punktam. Ja tas šādu pārbaudi nespēj veikt, tad balons ir jāved tur, kur šādu pārbaudi ir iespējams veikt. Pārbaudi var nodrošināt "Latvijas Propāna gāze", "Intergaz" un vēl divi sašķidrinātās gāzes tirgotāji.

Ar sarkano gāzes balonu obligāto pārbaudi «atsijās» bīstamos

  Pārbaude ietvers vairākas tehniskas lietas – speciālistiem jāvērtē, vai vecais balons nav deformējies. Tāpat sarkanais balons būs jāuzpilda noteiktā apjomā – tas "nedrīkst būt pārpildīts". Tāpat jāpārbauda, vai nav gāzes noplūde, skaidroja EM pārstāvis.

  Iedzīvotājs, tāpat kā līdz šim, tukšo sarkano gāzes balonu varēs nodot uzpildei apmaiņas punktā, pretī saņemot jau pārbaudītu balonu. Katram balonam būs sava identifikācijas zīme, un visus pārbaudītos balonus varēs atrast vienuviet internetā, skaidroja EM pārstāvis.

  Pēc viņa teiktā, gāzes baloni ir jāpārbauda regulāri – ik pēc 10-15 gadiem. "Vecajiem baloniem tā būs vienreizēja pārbaude, jo līdz 2017.gada beigām šiem baloni pakāpeniski tiks izņemti no tirgus," skaidroja Šaicāns, norādot: vecos balonus utilizēs, taču to nedrīkstēs darīt lietotāji.

   

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti