Dienas ziņas

Latvijas mājražotāji kļūst radošāki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē ar akciju veicina sabiedrības iecietību

Ar plakātiem Rēzeknē mudinās būt iecietīgākiem pret bērniem ar autismu

Lai gan bērniem ar diagnozi “autisms” ne vienmēr novērojami kustību traucējumi, tomēr viņu uztvere ir citādāka nekā citiem un uzvedība sabiedriskās vietās dažkārt izpelnās nosodījumu. Lai vairotu cilvēku sapratni, Rēzeknē atbalsta biedrība sākusi iecietības veicināšanas akciju, izlīmējot publiskās vietās informatīvus plakātus.

Veicinot sabiedrības sapratni, biedrība “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” rīko izglītojošu akciju un izlīmē publiskās vietās aicinošus plakātus. Tajos atgādināts, ka, piemēram, rindā senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām dodama priekšroka. Ierosme par akcijas īstenošanu nāk no ikdienā pieredzētā, kad bieži nācies saskarties ar līdzcilvēku neiecietību.

"Bieži vien šie bērni autobusā sēdēs vienā un tajā pašā vietā. Ir ļoti grūti ieskaidrot citiem cilvēkiem, ka, lūdzu, palaidiet bērniņu tur pie loga pasēdēt.

Tas pats arī veikalos rindās stāvot. Šiem bērniem tak nav redzamas ārējās izpausmes, ka šis bērns ir invalīds. Līdz ar to ļoti bieži to visu procesu jauc ar neaudzinātību," skaidroja biedrības “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” valdes loceklis Edgars Šilins.

Akcijā šobrīd iesaistījušies vairāki Rēzeknes uzņēmumi. Arī līdz šim vietējie uzņēmēji atbalstīja vairākas šīs un citu biedrību iniciatīvas un projektus.

"Jā, mēs esam tik dažādi, un ir jābūt iecietīgiem arī pret savādāk domājošajiem un savādākiem cilvēkiem. Tas obligāti ir jādara, tas tikai apsveicami, ka notiek šāda informēšana un šāda kampaņa," sacīja picērijas "LaPizza" saimnieks Andris Filipenoks.

"Arī iegādājoties jaunos autobusus, ko var redzēt šobrīd Rēzeknes pilsētā, mēs iepirkumā jau paredzējām atsevišķas sēdvietas priekš māmiņām grūtniecēm, priekš cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un cilvēkiem ratiņkrēslos," teica SIA "Rēzeknes satiksme" inženieris Viktors Borcovs.

Lai arī šobrīd biedrībā “Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” ir iesaistītas tikai 32 ģimenes no Rēzeknes pilsētas un novada, kā arī Kārsavas, Ludzas un Viļānu novadiem, patiesais bērnu skaits ar diagnozi “autisms” ir krietni lielāks. Pasaulē šobrīd tas tiek konstatēts 3-5 bērniem no 10 000.

Lai attīstītu bērnus, biedrība organizē dažādas nodarbības un terapijas, lai viņiem būtu vieglāk iejusties sabiedrībā un lai viņi būtu saprasti arī ārpus savas ierastās vides.

Šobrīd norit saskaņošanas darbi, lai biedrība plakātus varētu izvietot arī lielveikalu ķēdēs veikalos, kur tieši sastopama lielākā cilvēku plūsma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti