Ar pasākumu pie Brīvības pieminekļa un tiešsaistē atklās EP Vēstnieku skolu jauno mācību gadu

Ar svinīgu pasākumu #Pilsoņaspēks Rīgā pie Brīvības pieminekļa un plašu programmu tiešsaistē 23. septembrī tiks atklāts Eiropas Parlamenta (EP) Vēstnieku skolu piektais mācību gads, kas aizsāks parlamentārās demokrātijas dažādo šķautņu izzināšanu Latvijas skolās trīs gadu garumā.

Klātesošos un skatītājus tiešsaistē uzrunās Saeimas priekšsēdētaja Ināra Mūrniece, kā arī EP deputāti Andris Ameriks, Ivars Ijabs un Sandra Kalniete. Pasākums no pulksten 14.00 līdz 15.30 norisināsies skvērā iepretim Brīvības piemineklim, un tam varēs sekot kā klātienē, tā arī tiešraidē portālā LSM.lv un EP biroja Latvijā "Facebook" lapā.

EP Vēstnieku skolas dalībnieku pieredzes stāsti:

Vienlaikus 23. septembrī tiks atklāta arī Vēstnieku skolu absolventu jeb Alumni programma. Tās ietvaros Vēstnieku skolas aktīvākajiem absolventiem tiks piedāvātas praktiskas un izglītojošas nodarbības, kuru mērķis ir veidot spēcīgu jauniešu balsi Latvijai būtiskos ES jautājumos.

9. - 12. klašu skolēniem paredzētās programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” ietvaros vairāk nekā 70 Latvijas skolās mācību saturs par ES  jau piekto gadu tiks integrēts dažādos mācību priekšmetos, piemēram, matemātikā vai bioloģijā. Tās mērķis ir jauniešos veicināt apziņu par sevi kā nozīmīgu ES daļu, rosināt izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivēt līdzdarboties.

Sākot no šī gada rudens, Vēstnieku skolas trīs mācību gadu garumā īpašu uzmanību pievērsīs dažādiem parlamentārās demokrātijas aspektiem – likumdošanai, izpildvaras darbībai, tieslietu sistēmai, pilsoniskās sabiedrības iesaistei lēmumu pieņemšanā u.c. Šī iniciatīva tiks īstenota sadarbībā ar amatpersonām, speciālistiem un programmas eksperti, politoloģi Žanetu Ozoliņu.

Par programmu “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas”

“Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas” ir ES mēroga programma un tiek īstenota visās 27 dalībvalstīs, Latvijā tā darbojas piekto gadu. EP Vēstnieku skolu skolotāji un skolēni brīvprātīgi izglīto un iesaista vienaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, tā stiprinot eiropeisko identitāti.

Viesojoties skolās vai uzrunājot skolēnus tiešsaistē, programmā aktīvi iesaistās arī no Latvijas ievēlētie EP deputāti.

Projektā iesaistītajām skolām pieejams šāds atbalsts:

  • skolotāju semināri Latvijā un Briselē, saņemot metodisku atbalstu darbā par ES tematiku;
  • dažādos mācību priekšmetos integrējami mācību materiāli par ES;
  • izglītojoši pasākumi skolēniem, t.sk. dalība Eiropas Jaunatnes dienās un EUROSCOLA (skolēnu diskusijas un parlamentārā darba simulācijas) Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Francijā (Covid-19 pandēmijas laikā šī aktivitāte norit tiešsaistē);
  • aktivitātes skolās, t.sk., atbalsts praktisku iesaistes mehānismu īstenošanai skolās ES tēmas ietvaros (Eiropas dienas organizēšana u.c.).
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti