Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ināru Šuri

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Raimondu Vējoni

Telefonintervija ar prezidentu Andri Bērziņu

Ar Obamu Igaunijā tiksies arī prezidents Bērziņš

Arī Latvijas prezidents Andris Bērziņš tiksies ar ASV prezidentu Baraku Obamu viņa vizītē Igaunijā, kas varētu notikt septembrī, īsi pirms NATO samita Velsā. Tā intervijā Latvijas Televīzijai apliecināja prezidents Andris Bērziņš.

Bērziņš norādīja, ka pašlaik ir svarīgi apspriest NATO taktiku un savstarpējās koordinācijas jautājumus. Tas ir ļoti aktuāli saistībā ar nestabilo situāciju, īpaši Irākā un Gazas sektorā. Tāpat  nepieciešams nodrošināt vairāk kopīgo NATO mācību, lai uzlabot savstarpējo sadarbību.

Aizvien vēl tiekot precizētas detaļas par Obamas vizīti Igaunijā. Tāpat Baltijas valstis un Polija plāno saskaņot savus viedokļus pirms šīs tikšanās.

Kā uzsvēra Latvijas vēstnieks ASV Andris Razāns, Obamas vizīte ir ārkārtīgi nozīmīga ne tikai Igaunijai, bet visai Baltijai. Tā signalizē par ASV augstākā līmeņa atbalstu reģiona drošībai, īpaši saistībā ar notikumiem Ukrainā.

„Nepārprotami signalizē, ka Baltijas valstu drošība un labklājība ir ASV augstākā līmeņa prioritāte. Citādāk šādas vizītes nebūtu,” norādīja vēstnieks.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis uzsvēra, ka Obamas vizīte ir skaidrs signāls, ka ASV atbalsta un novērtē Baltijas valstu sasniegumus. Tāpat tas uzsver Krievijai un pārējai pasaulei, ka Baltijas reģions ir Eiropas Savienības un NATO sastāvdaļa.

Vējonis arī apliecināja, Latvijas tiešu militāru draudu novērtējums ir zems, tomēr ir nepieciešams, lai NATO spēku klātbūtne būtu pastāvīga. 

Kā ziņots, Igaunijas sabiedriskajai televīzijai kļuvis zināms, ka Obama Igaunijā ieradīsies 3.septembrī, pa ceļam uz Velsu, kur dienu vēlāk tiks atklāts gadskārtējais NATO samits.

Līdz šim ASV prezidents nav apmeklējis nevienu no Baltijas valstīm, taču ir viesojies Polijā. Ar trim Baltijas valstu prezidentiem Obama ir ticies speciālā Baltijas līderu vizītē Vašingtonā pirms gada, kā arī vairākās starptautiskās sanāksmēs.

Igauniju jau iepriekš ir apmeklējis ASV prezidents. Tas notika 2006.gadā, kad Tallinā viesojās iepriekšējais Baltā nama saimnieks Džordžs Bušs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti