Panorāma

Ārstu darba laiku nekontrolē

Panorāma

Mūžībā aizgājis akadēmiķis Jānis Stradiņš

Ar naida runu apķēpā fotogrāfijas

Ar naida runu apķēpātas lielformāta fotogrāfijas ar kara un bēgļu bērniem

Ar naida runu, apšaubot jēgu gādāt Ziemassvētku dāvanas bēgļu bērniem, apķēpātas sešas no 20 fotogrāfijām, kas izliktas publiskai apskatei lielveikalā. Par notikušo izstādes rīkotāji un lielveikals vērsies policijā, taču vairāk par vēlmi atrast vainīgo izstādes rīkotājus skumdina pats fakts. Akcijas “Zvaigzne austrumos” mērķis ir iepriecināt bērnus, kuri mīt kara un militāro konfliktu zonās.

20 lielformāta fotogrāfijas izstādītas iepirkšanās centrā “Domina”. Tajās redzami labdarības akcijas “Zvaigzne austrumos” fotomirkļi. Piecu gadu laikā dāvanas sarūpētas vairāk nekā 18 tūkstošiem bērnu. To skaitā ir gan sīriešu un irākiešu kara bēgļu bērni, kas patvērumu atraduši Jordānijā. Sudāniešu bēgļu bērni, kuri mīt Ēģiptē. Gruzijas un Krievijas kara bēgļu bērni Gruzijā un ielas bērni graustu rajonos Kalkutā, Indijā.

Taču uz sešām bildēm, kas bija plānotas kā neliela atskaite par padarīto un aicinājums labos darbus turpināt, sarakstīti dažādi teksti latviešu un angļu valodā.

“Lai juristi spriež, kādu birku karināt: naida runa vai kas cits. Viens saka – labāk dzīvot ar šaurāku mīlestības horizontu. Cits saka – ar plašāku!” saka akcijas “Zvaigzne austrumos” vadītājs Pēteris Eisāns.

Veikala apsargs sievieti, kura ar pildspalvu aprakstīja fotogrāfijas, pamanīja. Taču, kamēr viņš atsteidzās, sieviete jau bija aizsteigusies.

“Mēs sargājam, bet diemžēl nevaram nosargāt. Mēs atbalstīsim organizācijas centienus šo cilvēku atrast un saukt pie atbildības. Kauns šim cilvēkam! Mēs palīdzēsim. Mēs varam iztīt cauri visus ierakstus, viņa ir nofilmēta. Un ieraksti būs policijas rīcībā,” norāda “Domina Shopping” mārketinga direktore Iveta Zvaigzne-Ālere.

ANO dati liecina, ka puse no kara bēgļiem pasaulē ir bērni - vairāk nekā 10 miljoni bērnu ir bez mājām karadarbības dēļ. Savukārt miljoniem bērnu uz pasaules dzīvo lielā nabadzībā.

Šogad kurpju kastītes ar dāvaniņām no Latvijas ceļos uz Gori Gruzijā, Indiju un Jordāniju.

“To kastīti mēs aizvedam uz turieni. Mēs noorganizējam šo satikšanos. Un cilvēki izjūt gandarījumu. Tas ir par ziedotāju naudu taisīts. [Ziedotāji] Ir gan trūcīgie, gan rocīgie. Gan latvieši, gan krievi. Tā ir sabiedrību aptveroša akcija,” saka Eisāns.

Šis ir akcijas sestais gads. Ikviens, kurš vēlas atbalstīt bērnus, kuri nonākuši neapskaužamā situācijā, var sagatavot arī savu dāvanu. Laika nav daudz, akcija noslēgsies pēc desmit dienām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti