Ar krāsainu rožu stādīšanu kā sabiedrības dažādības zīmi aizvada «Cilvēks, nevis diagnoze» pasākumu Vidzemē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

12. augustā notika Labklājības ministrijas (LM) deinstitucionalizācijas projekta ietvaros rīkotās kampaņas "Cilvēks, nevis diagnoze" Vidzemes plānošanas reģiona pasākums – rožu dobes ierīkošana, kas risinājās reizē ar sociālo pakalpojumu objektu – dienas aprūpes centra "Valka" un grupu dzīvokļu mājas – atklāšanu. Pakalpojumus abās vietās nodrošina Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Valkas komiteja, informēja Labklājības ministrijā.

Pasākumā piedalījās Valkas dienas aprūpes centra un grupu dzīvokļu mājas klienti, Valkas novada pašvaldības, Sociālā dienesta un LSK Valkas komitejas, Labklājības ministrijas, kā arī reģionālo mediju pārstāvji.

Deinstitucionalizācijas projekti:

ir pakalpojumu sistēmas izveide, kas sniedz personai, kurai ir ierobežotas spējas sevi aprūpēt, nepieciešamo atbalstu, lai tā spētu dzīvot mājās vai ģimeniskā vidē.

Projektu mērķis ir novērst situāciju, ka personai ir jāpārceļas uz dzīvi ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, jo tai nav pieejams nepieciešamais atbalsts dzīvesvietā jeb sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi.

Vispirms svinīgi tika atvērtas dienas aprūpes centra "Valka", bet pēc tam grupu dzīvokļu mājas durvis.

Pasākuma noslēgumā visi dalībnieki jaunizveidotajā dobē pie grupu dzīvokļu mājas kopīgi iestādīja vienpadsmit dažādu krāsu rožu stādus – ne tikai iemītnieku un darbinieku priekam, bet arī kā apliecinājumu sabiedrības daudzveidībai, jo, kā savas uzrunas noslēgumā teica deinstitucionalizācijas projekta "Vidzeme iekļauj" vadītāja Ina Miķelsone:

Krāsainas rozes kā sabiedrības daudzveidības apliecinājums.
Krāsainas rozes kā sabiedrības daudzveidības apliecinājums.

"Ik rītu, aplūkojot savas rozes, es nebeidzu apbrīnot to dažādību un skaistuma – krāsu, smaržu un apjoma – daudzveidību. Bagātīgo kopskatu es neieraudzītu, ja visas rozes būtu vienādas. Arī mums kā sabiedrībai ir svarīgi pamanīt gan katra cilvēka unikalitāti, gan viņa atšķirību, jo tikai tā mēs varam kļūt par saliedētu un daudzveidīgu kopienu."

Ar pasākumu Vidzemes plānošanas reģionā noslēdzās kampaņas "Cilvēks, nevis diagnoze" reģionālo pasākumu cikls – nedēļas laikā tie tika īstenoti visos piecos Latvijas plānošanas reģionos, arī Zemgales, Kurzemes, Latgales un Rīgas, atspoguļojot tos medijos un sociālajos tīklos.

Pasākuma dalībnieki un apmeklētāji.
Pasākuma dalībnieki un apmeklētāji.

Kampaņa sniedz sabiedrībai iespēju satikt cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem, uzzināt daudzus reālus un neizskaistinātus pieredzes stāstus. Tās mērķis ir palīdzēt paskatīties ar citām acīm uz tiem cilvēkiem, kurus liela daļa no mums iepriekš esam izlikušies neredzam. Pa īstam un ar sirdi ieraudzīt un sadzirdēt viņus, viņu intereses, sapņus, ieceres un dzīves plānus, jo mēs visi, lai cik dažādi un atšķirīgi būtu, esam viena sabiedrība, visi kopā esam mēs, skaidroja Labklājības ministrijā.

KONTEKSTS:

Kampaņas "Cilvēks, nevis diagnoze" kopējais mērķis – sabiedrības attieksmes maiņa pret cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem, kā arī deinstitucionalizācijas procesa norisi kopumā. Savukārt reģionālo pasākumu mērķis – vietējo kopienu izpratnes sekmēšana, sociālās iekļaušanas veicināšana caur pozitīvas saskarsmes pieredzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti