Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Iedzīvotāju skaita dēļ iet secen Eiropas nauda

Dienas ziņas

Lauksaimniekiem grūti prognozēt ziemāju ražu

Sākas Mazā un Lielā Baltezera atveseļošanās

Ar kanalizācijas sistēmas izveidi sāk atveseļot Mazo un Lielo Baltezeru

Vairākus gadu desmitus notekūdeņi no apkaimes mājām piesārņoja Mazo un Lielo Baltezeru. Tagad ar Kohēzijas fonda finansējumu izbūvēta 44 kilometrus gara kanalizācijas sistēma, divdesmit kanalizācijas sūkņu stacijas un Latvijā pirmā vakuuma sūkņu stacija, kas notekūdeņiem neļaus nonākt ūdenī – pat avārijas gadījumā. 

Intensīva apbūve Baltezera apkaimē sākās pagājušajā gadsimtā, un, kā stāsta vietējie, apmēram septiņu gadu laikā krasi izmainījās  ne vien ezeru, bet arī dzeramā ūdens kvalitāte.

"Citas iespējas nebija. Katram bija izsmeļamā bedre un tā regulāri bija jāizsūknē. Kurš to darīja biežāk, kurš retāk, bet līdz ar to notekūdeņi regulāri nonāk gruntī," atzina Bukultu iedzīvotājs Pēteris Frišbergs.

Lēmumu izveidot kanalizācijas sistēmu Garkalnes un Ādažu novada domes, kuru teritorijā atrodas Lielais un Mazais Baltezeri, pieņēma jau 2006. gadā.

Īstenot vairāk nekā desmit miljonus vērto projektu gan izdevās tikai pagājušā gada nogalē. Ar Kohēzijas fonda finansējumu izbūvēti  kanalizācijas tīkli 44 kilometru garumā, un 20 kanalizācijas sūkņu stacijas, bet Bukultos arī pirmā vakuuma sūkņu stacija. 

"Notekūdeņu savākšanu nodrošina nevis paštece, bet vakuums kanalizācijas tīklā, ko rada šī stacija, kas savelk notekūdeņus no vistālākajiem galiem šeit centrālajā tvertnē un kas tālāk ar parasta sūkņa palīdzību sūknē projām," klāsta SIA''Garkalnes ūdens'' valdes priekšsēdētājs Gunārs Krievs.

Izvēle par labu vakuuma kanalizācijas sistēmai izdarīta, jo ieliņas ir šauras, un klasiskajai  vienkārši pietrūktu vietas, turklāt šāda  sistēma garantē, ka notekūdeņi gruntī neieplūdīs pat avārijas gadījumā.

"Infiltrācija šeit pēc definīcijas nav iespējama. Ja arī kāds cauruļvads būs bojāts, tad no ārpuses tiek sūkta iekšā zeme vai gruntsūdens, nevis kaut kas izplūst ārā," piebilst SIA''Garkalnes ūdens'' valdes priekšsēdētājs.

Līdz ar  pieslēgšanos kanalizācijas tīklam sāksies  Lielā un Mazā Baltezera atveseļošanās, ko nākamos trīs gadus uzraudzīs arī zinātnieki.

Jaunajiem kanalizācijas tīkliem projektā paredzētas apmēram 1000  pieslēgumu vietas. Šobrīd centralizēto kanalizācijas sistēmu izmanto jau  apmēram desmitā daļa mājokļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt