Ar jaunu izcelsmes zīmi «Born in Latvia» centīsies veidot vienotu Latvijas tēlu

Lai popularizētu Latviju ārvalstīs, ik pa laikam tiek radīts kāds sauklis vai logo. Kā spilgtākos var minēt Latvijas simtgades grafisko zīmi, kā arī devīzi ''Zeme, kas dzied''. Cienot iepriekšējos veikumus, dažādu ar ārvalstīm strādājošo jomu pārstāvji tomēr uzskata, ka līdz šim nav izdevies radīt patiešām pārliecinošu, vienotu un skaidri nolasāmu tēlu, kas simbolizētu Latviju un ko varētu izmantot visdažādākajās nozarēs. Taču – šāds valsti definējošs, pozitīvs tēls ir ļoti svarīgs starpvalstu sadarbībā, jo tas veicina atpazīstamību, interesi un uzticību.

Ar jaunu izcelsmes zīmi "Born in Latvia" centīsies veidot vienotu Latvijas tēluBaiba Kušķe

  Šobrīd dažādu nozaru līderi apvienojušies, lai sadarbībā ar valsts institūcijām, šādu vienotu tēlu izstrādātu. Kā pirmā bezdelīga ceļā uz to ir tikko prezentētā Latvijas izcelsmes zīme ''Born in Latvia''.

  Jauno Latvijas izcelsmes zīmi veido trīs vārdi ''Born in Latvia'', kuru vizuālais izskats simbolizē vairākas mums būtiskas iezīmes: radošumu, spēju ātru reaģēt un rast izeju no vissarežģītākajām situācijām. Zīmola pamatkrāsa ir karmīnsarkanais Latvijas karoga tonis. Bet to var ātri pielāgot katra uzņēmuma vajadzībām un tajā var izmantot gan citus krāsu toņus, gan citus starptautiski atpazīstamus nosaukumus kā "Made in Latvia", "Start in Latvia" un citus.

  Zīmolu izveidojusi Latvijas Eksportētāju asociācija "The Red Jackets", un tas ir kā esence no pirms tam notikušajām dažādu nozaru līderu diskusijām, stāsta asociācijas izpilddirektore Līva Stūrmane.

  "Jau septiņus gadus mēs esam domājuši, brieduši, sapņojuši, lolojuši ideju par šādu izcelsmes zīmi, ko eksportētāji varētu izmantot uz saviem produktiem vai pakalpojumiem vai mājaslapām vai vizītkartēm vai piedaloties izstādēs. Kas būtu vienāda zīme, ko tiešām mūsu eksportētāji un iedzīvotāji var izmantot, tādējādi simbolizējot to, ka viņi nāk no Latvijas. Un, mūsuprāt, tā ir ļoti lieliska iespēja būt daļai no jaunā valsts tēla," norāda Stūrmane.

  Izstrādājot šo zīmi, autori rūpīgi iedziļinājās arī citu valstu paraugos, un kā vienus no pašiem veiksmīgākajiem Līva Stūrmane min Šveices sarkanbalto lakonisko kvadrātveida zīmi ar atsauci uz karogu, un Austrālijai raksturīgo trīsstūri ar ķengura atveidu. Tās ir zīmes ar milzīgu pievienoto vērtību, jo tās ieraugot, cilvēki uzreiz preci asociē ar labu kvalitāti.

  Tas ir mērķis, uz ko tiekties arī Latvijai, bet arī ļoti sarežģīts uzdevums, jo zīmei jāatbilst visu vajadzībām, sākot no pārtikas ražotājiem līdz sportistiem un māksliniekiem, kas pārstāv Latviju.

  Kā iedzīvosies tikko izveidotā zīme ''Born in Latvia'' vēl grūti prognozēt, bet tā ir kā pirmā bezdelīga no plašākas vienota Latvijas tēla stratēģijas, pie kā šobrīd strādā dažādu nozaru viedokļu līderi sadarbībā ar valsts institūcijām.

  Šonedēļ notika Latvijas ārējā tēla politikas koordinācijas padomes sēde, un tajā izskanējušie priekšlikumi liek cerēt uz labu rezultātu, atzīst Latvijas institūta direktore Vita Timmermane-Moora.

  "Šis ir tas brīdis, kad tiešām mēs varam teikt, ka mēs strādājam kopā un ka arī daudzas iniciatīvas, kas nāk no vienas vai otras institūcijas tiešām tiek ņemtas vērā. Otra lieta, ka mēs meklējam iespējas jau esošos resursus izmantot tālākai darbībai. Man liekas, ka šoreiz notiks, šoreiz sanāks. Es ceru. Īstenībā jau tas mūsu kopīgais mērķis ir Latvijas labklājība un drošība. Un ja mēs visi kopīgi par to domājam, visu laiku atceramies, nenovirzāmies no mērķa, tad nevar nesanākt," saka Timmermane-Moora.

  Plānots, ka Latvijas tēla stratēģija būs gatava aptuveni pēc pusgada, kad jau tiks piedāvātas konkrētas idejas un rīki, kā visām nozarēm un institūcijām vienoti un saskaņoti prezenēt Latviju pasaulē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti