Sadaļas Sadaļas

Ar jaunu aprīkojumu un simulatoriem dzelzceļa apmācības Daugavpils tehnikumā pietuvinās realitātei

Daugavpils tehnikums plāno par nepilniem diviem miljoniem eiro papildināt mācību vidi tā, lai topošie un arī esošie dzelzceļa darbinieki simulatoru laboratorijās justos gluži tāpat kā reālā dzelzceļa vidē.

Daugavpils tehnikums ir viena no 17 profesionālās izglītības iestādēm  visā Latvijā, kurā  līdz 2020.gadam ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzfinansējumu plānota modernizācija. Jau iepriekš šis tehnikums, kurā  puse no visiem apmācāmajiem jeb ap pustūkstoša audzēkņu gūst izglītību tieši dzelzceļa nozarē, izmantoja apmēram 11 miljonus eiro tehnikuma bāzes pilnveidei, lai modernizētu aprīkojumu un uzlabotu infrastruktūru.

Daugavpils tehnikuma studenti – topošie dzelzceļa darbinieki – jau mācību procesā var iejusties reālā vidē ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotajās simulācijas klasēs.

Tehnikuma saimniecības vadītājs Kazimirs Stivriņš apliecina – viss kā dzīvē: “Šeit ir reāls posms Daugavpils – Rīga ar visām stacijām, pārbrauktuvēm, apvedceļiem.”

Pašlaik caur jauno projektu tehnikums vērsts tieši uz dzelzceļa nozares izglītības stiprināšanu gan ar materiālo, gan tehnoloģisko, gan mācību  bāzes pilnveidi. “Mēs paredzam ieguldīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā 1,8 miljonus eiro. Tie tiks ieguldīti modernas dzelzceļa transporta laboratorijas un simulatoru ēkas būvei. Vairāk nekā vienu miljonu paredzam novirzīt būvniecībai, kā arī iegādāties modernu aprīkojumu un labiekārtot teritoriju,” stāsta projekta vadītāja Inta Laurena.

Pilsētas domes izglītības jomas kurators Jānis Dukšinskis atzinīgi vērtē modernizācijas jaunās iespējas tehnikumā topošajiem dzelzceļa darbiniekiem: “Daugavpilī dzelzceļš mums ir lielākais darba devējs. Sagatavoti kadri būs ne tikai Daugavpils reģionā vien, bet strādās arī Latvijā un Baltijas valstīs. Jo labāki speciālisti, jo labāki arī ekonomiskie rādītāji būs.”

Lai arī dzelzceļa pārvadājumu apjoms ģeopolitisko notikumu sakarā mazinās, izglītībai dzelzceļa nozarē ir jāattīstās un tai ir perspektīvas, piemēram, saistībā ar “Rail Baltica” projektu, pārliecināts Kazimirs Stivriņš  un Inta Laurena.

Šobrīd Daugavpils tehnikums izsludinājis metu priekšlikumu konkursu, tos var iesniegt līdz 1.decembrim, lai līdz 2019.gadam tehnikuma mācību kompleksu papildinātu ar mūsdienīga dzelzceļa transporta laboratoriju  un simulatoru ēku. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt