Ar jaunajiem Rīgas domes noteikumiem naudas balvās sportistiem pienāksies par trešdaļu mazāk

Līdz ar jaunajiem Rīgas domes noteikumiem par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā Rīgas sportistiem pienāksies par trešdaļu mazākas summas.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja apstiprināšanai domē vienbalsīgi lēma virzīt jaunus noteikumus par kārtību, kādā piešķir naudas balvas Rīgas sportistiem par izciliem sasniegumiem sportā.

Naudas balvu apmēri palikuši līdzīgi kā iepriekšējos noteikumos,

lai gan, piemēram, par olimpisko zeltu naudas balva samazināta par 700 eiro un būs līdz 42 tūkstošu eiro apmērā.

Dokumenti

Līdzšinējie noteikumi par balvām Rīgas sportistiem

Lejuplādēt

105 KB

Jaunie noteikumi par balvām Rīgas sportistiem

Lejuplādēt

124.5 KB

Taču jaunos noteikumos ir kāda būtiska nianse – tajos teikts, ka no visām naudas balvām vēl tiks ieturēti nodokļi. Pašreizējos noteikumos uzsvērts, ka tādas naudas balvas pienākas jau pēc nodokļu nomaksas.

 

Rīgas domes Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna sākotnēji pauda, ka minētās summas ir pēc nodokļu nomaksas, taču vēlāk precizēja – no naudas balvām vēl tiks atņemti nodokļi. Lai gan līdzšinējos noteikumos ir teikts, ka tādas naudas balvas pienākas jau pēc nodokļu nomaksas, tā esot redakcionāla un pārprotama neatbilstība. Arī līdz šim izcilākie sportisti dabūjuši nevis noteikumos ierakstītās summas, bet gan par trešdaļu mazākas summas.

Rīgas domes Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina VīksnaEdgars Kupčs

  “Viens no grozījumiem ir saistīts ar to, ka personai, kura tiek apbalvota, ir vismaz gadu jābūt deklarētai Rīgas pilsētā. Viņi nedrīkst būt nodeklarējušies vai nu sacensību laikā, vai pēc sacensībām. Un tiek precizēti vairāki sacensību veidi, kuri līdz šim nebija iekļauti atbalstāmo sarakstā, kā arī iespēja apbalvot tos sportistus, kuri ar savu sasniegumu ir popularizējuši pilsētas vārdu, un tas nav ne olimpiskajās spēlēs, ne Eiropas vai pasaules čempionātos, attiecinot to uz tādiem sportistiem kā, piemēram, Mairis Briedis,” pastāstīja Vīksna.

   

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti