Ar īpašu vilcienu - uz Siguldu!

Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumi notiek ne tikai Rīgā, bet arī Siguldā, kas ir Rīgas partnerpilsēta kultūras gadā. Svētdien, atklājot kultūras gada pasākumus, cilvēki varēs apmeklēt smilšu gleznu izrādi, apskatīt gaismas atdzīvinātas pilsdrupas vai izstādes mākslas skolā „Baltais flīģelis”. Viesi no Rīgas uz Siguldu varēs braukt ar speciālu svētku vilcienu.

Elmārs Gaigalnieks ir smilšu gleznotājs. Izmantojot dažādus instrumentus, mākslinieks no smiltīm veido trīsdimensionālas gleznas. Pie Siguldas Jaunās pils mākslinieks rādīs smilšu gleznu izrādi „Pasaules radīšana”. No smiltīm veidot mākslas darbus varēs arī apmeklētāji.

„Un tad beigās pēc izrādes, cilvēki var paši paspēlēties ar smiltiņām, atcerēties zelta bērnību pa pludmali. Un, ja laika ir pietiekami, tad es aicinu cilvēku nostāties šeit priekšā, un mēs uzzīmējam viņu,” stāsta Elmārs.

Elmāra smilšu galerija ir tikai viens no daudziem pasākumiem plašajā kultūras programmā „Sigulda 2014”. Tā kā Sigulda ir Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas oficiālais partneris, arī šeit visa gada garumā būs bagātīgs kultūras pasākumu klāsts.

Svētdien kultūras gads tiks svinīgi atklāts pie Siguldas dzelzceļa stacijas. Pēc tam turpat stacijā apmeklētāji varēs rakstīt vēstules papīrmākslas darbnīcā „Viktora vēstules”. Bet Livonijas ordeņa Siguldas pilī atvērs „Visuma laboratoriju”. Pilī tiks izveidots liels cilindra formas „Kultūras ģenerators”. Kā tas izskatīsies, skaidro režisore Ilze Jakubovska:

„Šī performance tiks cilvēkiem pasniegta kā 3D grafikas tehnoloģijā veidots video stāsts, kas atdzīvinās seno vidi Livonijas ordeņa pils teritorijā. Tas nozīmē, ka atdzīvosies gan Ziemeļu tornis, gan skatu terases, gan arī varenie pils mūri.”

Sākumā Sigulda pati vēlējās kandidēt uz Eiropas kultūras galvaspilsētas godu, tomēr vēlāk saprata, ka pilsēta tam ir par mazu. Tādēļ sākās meklējumi pēc partnera. No sākuma Vidzemes virzienā, vēlāk Sigulda piedāvāja kopā startēt arī Jūrmalai. Visbeidzot piekrita Rīga. Siguldas kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte uzsver - tandēms ar Siguldu Rīgai bijis izdevīgs, jo Siguldā var notikt pasākumi, kuriem Rīgā neatrastos vieta.

„Tas, ko nevar Rīga piedāvāt - tieši šīs dabas lietas, aktīvā piedzīvojuma lietas, kas iekļaujas kultūras piedzīvojumā -, to varam piedāvāt mēs. Un tāpēc šajā kopīgajā kultūras programmā, ar kuru mēs startējam, mēs esam piedāvājuši to, kas nevar notikt Rīgā,” skaidro Borīte.

Nākamais lielais „Sigulda 2014” pasākums būs Ziemas festivāls marta sākumā, kas reizē būs arī Latvijas Ziemas olimpiāde. Savukārt gada kultūras kulminācija būs augustā notiekošie ikgadējie Opermūzikas svētki.

„Visu pasākumu pasākums, kā mēs sakām, ir Siguldas Opermūzikas svētki, un šogad Žorža Bizē opera „Karmena”, galā koncerts, izrāde bērniem, garīgās mūzikas koncerts. Un noslēgsim lielo pasākumu ciklu ar „Dabas koncertzāli” 9. augustā Gaujas senlejā ar galveno varoni bruņuzivi,” stāsta Borīte.

Svētdien pulksten 15 no Rīgas dzelzceļa stacijas uz Siguldu aties Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem speciāli paredzēts vilciens. Katrā vilciena vagonā uzstāsies Siguldas muzikanti. Rīkotāji gan atgādina, lielākā daļa pasākumi notiek ārā, tāpēc jāģērbjas ir silti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti