Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Kā palīdzēt sunim, kad saimnieks atgriežas darbā klātienē?

Panorāma

Panorāma

«Ar inteliģentu parunāšanos nepietiktu» - zemnieka cīņa ar «Sadales tīkliem» turpinās

«Ar inteliģentu parunāšanos nepietiktu» – zemnieka cīņa ar elektrības stabiem turpinās

Tā bija neveiksmīga komunikācija, pauda uzņēmumā “Sadales tīkls”, izsakot atvainošanos Alūksnes novada zemniekam, kurš pagājušonedēļ kļuva par sociālo tīklu slavenību, kad ar motorzāģi zāģēja viņa īpašumā uzstādītos stabus. Tomēr monopoluzņēmums joprojām turas pie pārliecības, ka jaunie stabi uzstādīti likumīgi. Savukārt zemnieks gatavs turpināt cīņu par savu taisnību – turpmāk gan ne ar motorzāģi, bet tiesas ceļā.

“Viņu šitā visatļautība! Es jau neesmu pirmais, esmu 501. varbūt. Viņi iet un dara visu kā uzvarētāji. Viss, ko jūs te, mazie gariņi. Ne ar vienu nerēķinās. Vismaz ar mani viņi tur...” saka Alūksnes novada zemnieks Antons Rakstiņš.

Pirms nedēļas sociālos tīklus aplidoja video, kurā viņš redzams zāģējam elektrības stabus, ko viņa tīrumā uzstādījuši “Sadales tīklu” salīgtā uzņēmuma “Amatas energo celtnieks” strādnieki. Konflikts radies, jo Antons esot saskaņojis jaunas līnijas celšanu tieši vecās līnijas vietā pa grāvmalu, bet dabā tā ierīkota tīrumā.

Turklāt viens balsta stabs un sadales skapis uzstādīti tieši nobrauktuves vidū, tāpēc zemnieks vairs nevar īsti piekļūt savam laukam ar tehniku. “Iebraukt nevar. Kā te ieies kombains? Tas zēns, kas projektēja, es viņam ar pirkstu rādīju: redzi, vecā līnija, liec jauno tikai vecās vietā. Es vēl viņam parādīju – tu neliec šite, man te iebraukšana,” stāsta Rakstiņš.

To, ka darbi jau sākušies un tiek veikti ne tā, kā runāts, Antons pamanījis, nejauši garāmbraucot. “Amatas energo celtnieka” strādnieki sirmā vīra iebildumus un aicinājumus apturēt darbus esot ignorējuši, tāpēc viņš ļāvis savā vietā runāt zāģim.

“Sadales tīkls” apgalvo – jaunie stabi uzstādīti atbilstoši projektam, kas saskaņots arī ar zemnieku. Konflikts esot neveiksmīgas komunikācijas rezultāts.

“AS "Sadales tīkls" ir izanalizējusi šo gadījumu. Vēlos uzsvērt, ka nav pieņemams veids, kā apakšuzņēmējs komunicēja ar zemes īpašnieku konflikta brīdī. Par to no apakšuzņēmēja esam pieprasījuši skaidrojumu, kā arī personīgi sazinājāmies ar zemes īpašnieku, lai atvainotos par mūsu nolīgtā apakšuzņēmēja nekorekto komunikācijas veidu. Vienlaikus jāuzsver – zemes īpašnieka rīcība, zāģējot elektroapgādes balstus, bija ļoti bīstama. Tā varēja apdraudēt gan viņa paša, gan arī apkārtējo veselību un dzīvību,” norāda "Sadales tīkla" pārstāve Alīna Kozlovska.

Tādēļ “Sadales tīkls” aicina līdzīgu konfliktu gadījumos zemes īpašniekus personīgi sazināties ar uzņēmumu, nevis ķerties pie pašdarbības.

Savukārt Antons teic – viņš kā bijušais enerģētiķis labi apzinājies riskus un stabus tikai aizzāģējis, nevis nogāzis pavisam. Zemnieks īpaši uzsver, ka nerīkojās mirkļa emociju saniknots, bet gan stratēģiski izvēlējies šādu protesta veidu. Viņaprāt, uz oficiālu sūdzības iesniegumu būtu saņemta birokrātiska atrakstīšanās. Tādēļ vajadzēja taisīt troksni.

“Es zināju, ka tā būs. Tā arī notika. Es jau kā diezgan labs šaha spēlētājs domāju trīs gājienus uz priekšu, ka viņi tā darīs. Un viņi tā izdarīja. Ja es te viens būtu kaut ko runājis, kurš ņemtu mani par pilnu? Bet tā – visi metās virsū! Forši, viss tā, kā vajag. Sašūmēju sabiedrību! Tādos gadījumos vajag ekstrēmu rīcību. Ar inteliģentu parunāšanos te nekas nebūs. Neiet cauri,” saka zemnieks Antons Rakstiņš.

Viņš gandarīts vismaz par mutisku atvainošanos no uzņēmuma, bet nedomā pārtraukt cīņu pret, viņaprāt, nevietā uzstādītajiem stabiem.

Turpmāk gan – tiesiskām metodēm. Zemnieks vērsies policijā ar iesniegumu par viņam nodarītajiem zaudējumiem. Ar līdzīgu iesniegumu policijā pret zemnieku vērsies arī apakšuzņēmējs “Amatas energo celtnieks”. Valsts policija vēl nav izlēmusi par kriminālprocesu ierosināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt