Panorāma

Eksperti: Pensiju fondu krājējiem neizdevīgs laiks

Panorāma

Panorāma

Pabeigta robežpunktu modernizācija

Ar iekavēšanos pabeigta Silenes un Pāternieku robežpunktu modernizācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Noslēgusies 5,9 miljonu eiro vērtā Silenes un Pāternieku robežpunktu modernizācija. Tā kā jaunajos kontroles paviljonos muitnieki strādās plecu pie pleca ar robežsargiem, tam jāsamazina korupcijas riski. Bezvīzu režīmam turpinoties, pasažieru plūsma uz Baltkrieviju nerimst. Un darba, pārbaudot un informējot, ka sankcijas attiecas arī uz fiziskām personām, uz robežas ir daudz.

Ar būvdarbiem robežpunktā Silene nācies sadzīvot ilgāk nekā sākumā tika rēķināts. Ieilgušo būvdarbu dēļ robežsargiem un muitniekiem nācās sastrādāties mazos metāla vagoniņos. Taču nu tiek gaidīts, kad pēc iespējas drīzāk darbu varēs uzsākt jaunajos paviljonos.

Valsts uzņēmumā “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) skaidroja, ka būvniecība ieilga, jo mainījās prasības, kādiem jābūt kontroles paviljoniem. “Būvniecības laikā attiecīgi dienestiem ārējais regulējums no Eiropas puses uzlika jaunas prasības attiecībā tieši uz personu datu apstrādi un fiksēšanu,” skaidroja VNĪ Nekustamo īpašumu attīstības projektu pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis.

Modernizētajiem robežpunktiem jābūt ne vien ceļotājiem ērtākiem, bet jāmazina korupcijas riski.

“Šeit būs viens muitas darbinieks un viens robežsargs. Tātad viena loga princips: padeva dokumentus, dokumenti tiek apstrādāti. Gan robežsardze, gan muita pārbauda,” pastāstīja VID Silenes muitas kontroles punkta muitas virsuzraugs Jānis Meikšāns.

Šāda pārbaude sagaidīs ceļotājus ar vieglo automašīnu. Bet grupām, kas ierodas autobusos, vairs nebūs jāmīņājas ārpusē. Izbūvēts pasažieru terminālis, lai veiktu līdzīgas pārbaudes, kā tas tiek darīts lidostās.

“Respektīvi, autobusu terminālis paredzēts vienlaicīgi vienam autobusam. Atnāca autobuss, cilvēki iznāk kontroli. Bagāžas kontrole. Šeit ir paredzētas telpas, ja vajadzēs atvērt bagāžu,” pastāstīja VNĪ vecākais attīstības projektu vadītāks Aleksejs Šaforostovs.

Jaunās telpas vēl ir tukšas. Iesaistītās puses sola, ka ar mēbelēm un iekārtām tās iekārtos tuvējo nedēļu laikā.

Visam gan jau bija jādarbojas pirms gada, kad starp Latviju un Baltkrieviju gatavojās pamatīgais hokeja čempionāta apmeklētāju plūsmai.

Šobrīd situācija ir pavisam citādāka. Sankciju dēļ doties uz Baltkrieviju pēc lētākas degvielas vai tādām precēm kā minerālmēsli, kokmateriāls nedrīkst. “Fiziskas personas nedrīkst iegādāties naftas produktus, nedrīkst pārvietot naudas līdzekļus, izņemot tos, kas vajadzīgi humanitārām vajadzībām,” norādīja Meikšāns.

Lai gan Latvijas valstspiederīgajiem drošības dienesti iesaka nedoties uz Baltkrieviju, kopš Aleksandra Lukašenko režīms ieviesis un līdz gada beigām pagarinājis bezvīzu režīmu, robežu Silenes punktā šķērso 100-200 vieglo automašīnu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti