Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valkā cenšas rast jaunas darbavietas

Atklāj Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu

Ar ES atbalstu Latvijā un Lietuvā turpinās sargāt vidi un mazināt nabadzību

Vides aizsardzība, stabilu darbavietu izveide, ceļu infrastruktūras attīstība un cīņa pret nabadzību ir tikai daži no mērķiem, ko paredzēts īstenot Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā līdz 2020.gadam. To līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, dažādu projektu realizēšanai kopumā atvēlot gandrīz 52 miljonus eiro. Trešdien, 11.maijā, Liepājā uz projekta atklāšanu pulcējās daudzu pašvaldību, iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri gatavi iesaistīties. 

Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma pirmoreiz norisinājās no 2007.līdz 2013.gadam, īstenojot vairāk nekā 100 projektus uzņēmējdarbībā, izglītībā, sadarbībā naftas noplūžu likvidēšanā Baltijas jūrā un citās jomās.

Liepājas pašvaldība, piemēram, lepojas ar pludmalē izbūvēto kompleksu cilvēkiem ar invaliditāti, kas dod iespēju jūrā peldēties arī neredzīgiem un ratiņkrēslos sēdošiem atpūtniekiem. Vēl programmā gan Liepājā, gan Ventspilī izveidota   Jauniešu māja.

"Mēs tieši tagad jūtam sekas, jo šis projekts bija liels atspēriena punkts jauniešu iniciatīvā Ventspilī," stāsta Ventspils izglītības pārvaldes pārstāvis Kristians Jacevičs.

Programmas vadītāji Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) uzskata, ka Eiropas doto naudu projektā izdevies apgūt kvalitatīvi, iztiekot bez lielām kļūdām. Iesākti vairāki iedzīvotājiem nozīmīgi projekti, kurus plānots turpināt arī jaunajā - trešdien atklātajā programmā.

"Ir tikai viena problēma - finansējums ir tikai 51,6 miljoni. Gan Latvija, gan Lietuva būtu gatavas paņemt vairāk, bet ir tik, cik ir," norādīja VARAM  parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Kā vecās, tā jaunās pārrobežu programmas mērķi definēti, piemēram, nabadzības mazināšana, stabilu darba vietu izveide. Jautāts, cik lielā mērā tas Latvijā panākts līdz šim, VARAM pārstāvis norādīja: "Pagājis pārāk īss laiks, lai varētu pateikt - izdevās vai ne. Jo lielākas summas apgūsim, sasniegsim valsts kopējo izaugsmi."

           

     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti