Ar Dziesmu svētku biļešu tirgošanu problēmas bija jau 2008. un 2013.gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jau 2008. gadā “Biļešu paradīze” nespēja tikt galā ar Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību, bet liepājnieki togad pie biļetēm netika. Un LTV arhīvā atrodamie sižeti liecina, ka ne Kultūras ministrija, ne Nacionālais kultūras centrs no savām kļūdām nav mācījies.

2008.gada 10.marta LTV raidījums “Panorāma” sākas ar sižetu par to, kā Latvijā notiek Dziesmu svētku biļešu tirdzniecība. Tolaik internetā biļetes nopirkt paspēja tikai ašākie, jo “Biļešu paradīzes” serveris neizturēja lielo pieprasījumu skaitu no Latvijas un ārzemēm.

Toreiz Kultūras ministrija atzina, ka tirdzniecību nav pat uzraudzījuši. “Ja mēs pērkam pakalpojumu, mēs prasām kvalitāti,” sacīja toreizējā ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

Pirms desmit gadiem “Biļešu paradīze” taisnojās, ka ik minūti nopirktas 500 biļetes. Savukārt Liepājā biļešu kase dienā, kad sāka tirgot Dziesmu svētku biļetes, nestrādāja vispār.

Pēc notikušā Kultūras ministrija visu solīja izvērtēt un šādu situāciju nākamajos svētkos nepieļaut.

2013.gada 6.aprīlī  Dziesmu svētku biļetes varēja iegādāties gan kasēs, gan rezervējot pa tālruni, gan internetā. Arī tad divu stundu laikā pārdota jau trešā daļa biļešu, tostarp visas biļetes uz Dziesmu svētku gala koncertu, rezervācijas tālrunis daudziem bija nesazvanāms, un priekšpusdienā “Biļešu paradīzes” interneta lapa neatvērās. Organizatori gan liedzās atzīt, ka biļešu iegādē ir tehniskas problēmas.

Gan 2008., gan 2013.gadā dažu stundu laikā pēc biļešu izpirkšanas kasēs tās ar milzīgu uzcenojumu tirgoja interneta sludinājumu portālos. Cilvēkus brīdināja nepirkt biļetes no rokām, jo tās var būt viltotas.

KONTEKSTS:

Šogad publiskā tirdzniecībā bija par 62% vairāk Dziesmu un deju svētku biļešu nekā iepriekšējos svētkos, tomēr pieprasījums pēc tām arī šoreiz vairāk nekā 10 reizes pārsniedza piedāvājumu.  Vairumu biļešu izķēra jau 3.martā - pirmajā tirdzniecības dienā. 5.martā no rīta bija nopērkamas vien biļetes uz Latviešu vokāli simfoniskās mūzikas lielkoncertu un Sadziedāšanās nakti pēc svētku noslēguma.

Taču līdzīgi kā iepriekšējos gados biļešu tīkotājiem nācies saskarties ar virkni problēmu. Lai gan biļešu tirdzniecība pie tirgotāja „Biļešu paradīze” ritēja nepārtraukti, netrūka pārmetumu par daudzu ieskatā lēnajiem pārdošanas tempiem gan kasēs, gan internetā. 

Biļešu tirgotājs gan paziņoja, ka uzņēmumam noticis hakeru uzbrukums, kas izpaudies kā ļoti daudz automātiski ģenerētu lapas pieprasījumu vienlaikus, kas palēninājuši lapas darbību. Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija „CERT.LV” pašlaik izvērtē šo informāciju.

Svētku rīkotājs arī izrakstīja aktu par „Biļešu paradīzes” pieprasīto papildu maksu par biļešu iegādi internetā, kas rīkotāju ieskatā pārkāpj līgumu.

Tāpat sludinājumu portālos dažs tirgo biļetes ar vairākkārtīgu uzcenojumu. Izskanējušas aizdomas, ka daļa no tām varētu būt viltotas. Saistībā ar to svētku rīkotāji vērsās policijā.

Ortrs iesniegums ir par aculiecinieka video, kurā 2018.gada 3.martā ir fiksēts, ka “Sky & More” veikala telpās SIA "Biļešu paradīze" kasē esoša persona, iespējams, darbinieces klātbūtnē no atvilktnes paņem vairākas biļetes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti