Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Sniegs paralizē satiksmi galvaspilsētā

Dienas ziņas

Maskavā notiek «Krievu marš»

Rīgas pilī sumina audžuģimenes

Ar dziesmām, labiem vārdiem un dzīvesstāstiem Rīgas pilī sumina audžuģimenes

Svētdien, 6.novembrī, iecerētā Bāreņu svētdiena ir nesen iedibināta tradīcija – diena, kad katram padomāt, vai viņš var kā palīdzēt bez vecāku mīlestības palikušajiem. Tikmēr jau piektdien Valsts prezidents ar kundzi Rīgas pilī uzņēma pulku spēcīgu un sirdsgudru cilvēku – Latvijas audžuģimenes!

 

Tuvojas Bāreņu svētdiena, un Drustu pamatskolas 5.klases bērni savām rokām darina papīra sirsniņas ar novēlējumiem. Tie būs viņu mīļa vēlējumi bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības.

Bērnu veidotās sirsniņas atceļojušas uz Rīgas pili, kur prezidents un viņa kundze rīko Bāreņu svētdienai veltītu pieņemšanu – ar dziesmām, labiem vārdiem un dzīvesstāstiem. No dažādām Latvijas vietām uzaicinātas audžuģimenes, adoptētāji un bērnu aizbildņi. Viņus visus sumina par nesavtīgajām rūpēm un māju sajūtu, ko viņi sniedz bez ģimenes palikušajiem bērniem.

Mamma un audžumamma Ārija Martukāne pati bijusi bārene, tāpēc vienmēr zinājusi, ka dzīves laikā palīdzēs bērniem: “Svētdien mēs visi būsim baznīcā un lūgsim par bāreņiem. Bet es pie sevis domāju, ka mēs varētu arī palūgt par to sabiedrības cilvēku, par mūsu pašu sirsniņām, lai viņas atveras šiem bērniem. Jo bērni ienes dzīvē tik daudz prieka, tik daudz tā labā un nenovērtējamā, ko nekad ne par kādu naudu neviens nevar nopirkt.”

Vējoņu pāris izteica lielu atzinību visiem, kuri atbalsta bāreņus.

Tikmēr labklājības ministrs Jānis Reirs (“vIenotība”) valsts vārdā solīja audžuģimenēm lielāku atbalstu. Nākamajiem trim gadiem tam budžetā paredzēti pieci miljoni eiro.

Tomēr bērniem lielāku sajūsmu par labklājības ministra uzrunu sagādāja Renāra Kaupera izpildītā populārā dziesma “Joka pēc alfabēts”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt