Panorāma

Partiju reitingi: jūnijā fundamentālu izmaiņu nav

Panorāma

Deju lieluzvedumā izdejo Latvijas novadus

Kovida inficēto skaits pieaug, slimība noris viegli

Ar Covid-19 inficēto skaits pieaug arī Latvijā, visiem viegla slimības gaita

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mēneša laikā Eiropā ir trīskāršojies kovida gadījumu skaits un Pasaules Veselības organizācija jau paziņojusi, ka šī vasara Eiropā paies Covid-19 zīmē. Proti, vīrusa izplatība būs augsta, un tas saistīts ar dažādu ierobežojumu atcelšanu – tūkstošus apmeklētāju pulcē festivāli, cilvēki brīvi ceļo, bet maskas vai distancēšanās daudzviet nav obligāta prasība.

Arī Latvijā vērojams saslimšanas gadījumu skaita pieaugums, bet pagaidām slimnīcām tas papildu slogu nerada. Visvairāk inficēto ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem – viņi slimo viegli un ārstējas mājās. 

Saule, jūra un... kovids. Tā, pārfrāzējot pazīstamo dziesmu, var teikt par šo vasaru. Vieglais, bet lipīgais vīrusa omikrona apakšvariants BA5 izplatās visā Eiropā, un ik dienu tiek reģistrēts pusmiljons jaunu inficēšanās gadījumu. Latvijā tendence ir līdzīga, vairāki simti inficēto ik dienu.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja paskaidroja, ka

saslimstības pieaugums pa procentiem ir vērojams no nedēļas uz nedēļu, bet tāda situācija ir visā Eiropā.

"Pieaug vidējais [saslimstības] rādītājs, dažu nedēļu [laikā] skaits iet augšā Vācijā, Itālijā, Francijā, – kopēja tendence," teica Arāja.

SPKC trauksmi neceļ, jo saslimušie ir aktīvi, gados jauni cilvēki, kuri slimo viegli. Visvairāk inficēto ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem Rīgā, Pierīgā un Zemgalē.

"Šis ir omikrona paveids, to no sekvencēšanas redzam, saslimšana vieglā formā, [ārstēšanās] ģimenes ārsta uzraudzībā un mājās," paskaidroja Arāja. "Ir ceļošanas sezona, vasaras izklaides, koncerti un festivāli, cilvēki brauc arī citviet uz festivāliem, atcelti ierobežojumi."

Latvijas Infektoloģijas centrā ērces šobrīd noteikti ir daudz prioritārākas nekā kovids. Nevienu dienu kovida pacientu skaits pat nav pārsniedzis 20.

"Ir kādreiz 10, kādreiz 12 pacienti, turklāt intensīvajā terapijā vai reanimācijā nav neviena," sacīja Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle. "Vēl vairāk, mums šodien ir 19 un tikai trijiem ir nenozīmīgs plaušu bojājums."

Ja šiem pacientiem nebūtu virkne hronisku slimību, viņi ārstētos mājās. To, vai cilvēks inficējas, ietekmē arī viņa paša vakcinācijas fakts, kad saņemta pēdējā deva un vai vispār vakcinācija veikta.

"Trešajai devai ir jābūt, tas pierāda, ka tiem, kas saslimst, slimība norit viegli un viņi izārstējas, nevis nomirst," teica Rozentāle. "Bet, vai ir jābūt ceturtajai devai, to rādīs laiks. Iespējams, ka tikai riska grupām."

Savukārt SPKC atgādina, ka riska grupās esošie pacienti noteikti var lietot sejas maskas un jāatceras par vēdināšanu. Karstajā laikā birojos ieslēgti kondicionieri, ielaist svaigu gaisu telpās aizmirst vispār.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti