Dienas ziņas

Veidosim kiberpoligonus: Saeimā spriež par kiberdrošību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Inficētām personām neaptur sertifikāta darbību

Ar Covid-19 inficētajiem neaptur vakcinācijas sertifikātu; kļūdu labos no 10. oktobra

Šobrīd daudzus pakalpojumus iespējams saņemt, uzrādot Covid-19 vakcinācijas sertifikātu. Bet ar Covid-19 inficējas arī potētas personas, tāpēc rodas jautājums, kas slimošanas laikā notiek ar vakcinācijas sertifikātu un vai tas joprojām ir aktīvs. Izrādās – sertifikāta darbību neaptur arī brīdī, kad cilvēks ir saslimis ar Covid-19.

Kopš 1. jūnija spēkā ir Covid-19 vakcinācijas sertifikāti. Teorētiski un arī praktiski iespējama situācija, ka inficēta persona, būdama negodprātīga, var apmeklēt jebkuru publisku pasākumu, uzrādot sertifikātu.

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) “ReTV” skaidroja – lai sāktu vakcinētu personu sertifikātu apturēšanas, bija jāsaskaņo dažādi normatīvie akti, tāpat arī tam jāpielāgo sistēmas. “Arī izstrādātājiem savs laiks nepieciešams, tur epidemiologi iesaistīti, tas process nav tik viegls, kamēr vēl tika līdz tām vienpadsmit dienām. Tur daudz epidemiologu apakšā, kas skaidroja, kāpēc tā vai šitā,” sacīja NVD informācijas tehnoloģiju (IT) koordinators Edgars Goba.

Kopš Latvijā darbojas Covid-19 sertifikāti, pagājuši jau četri mēneši. Tagad beidzot rasts risinājums.

Inficētu, bet vakcinētu personu sertifikātus uz noteiktu laiku sāks apturēt no 10. oktobra.

“Tie, kas saslimst, kam pozitīvs Covid-19 tests, tiem šos sertifikātus uz 11 dienām neanulēs, bet apstādinās, viņi neverificēsies,” pastāstīja Goba. Pēc 11 dienām sertifikāta darbība atkal atjaunosies.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) norādīja, ka arī vakcinētām, bet inficētām personām ir jāievēro stingri karantīnas noteikumi. Pretējā gadījumā tiek pārkāpts likums.

“Ja saņēmis Covid-19 pozitīvu rezultātu, neatkarīgi no tā, vai vakcinēts vai nevakcinēts, dodas mājas izolācijā. Un katram nosaka kontaktpersonas,” norādīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Valsts policijas Valmieras iecirknī pastāstīja, ka policija šobrīd dodas pārbaudīt karantīnas noteikumu ievērošanu tad, ja par kādiem pārkāpumiem saņem signālus no Veselības inspekcijas vai SPKC. Sods par epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu var sasniegt pat 2000 eiro.

“Ir cilvēki, kas ļoti ievēro, ir tādi, kas mazāk, bet lielākā daļa jau ievēro. Un nav tā, ka mēs esam ļoti daudz sodījuši par kārtības neievērošanu,” pastāstīja VP Valmieras iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Jānis Bagāts.

Šobrīd pret Covid-19 pilnībā vakcinēto un tātad arī sertifikātus saņēmušo Latvijas iedzīvotāju īpatsvars pārsniedzis 46%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt