Dienas ziņas

Sociālās aprūpes māja aicina palīdzēt

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ar Covid-19 inficējies Aglonas bazilikas priesteris

Ar Covid-19 inficējies Aglonas bazilikas priesteris

Aizvadītajās brīvdienās Covid-19 skāris arī Aglonas baziliku, kur inficēšanās ar vīrusu konstatēta kādam priesterim. Covid-19 testi veikti arī pārējiem bazilikas garīdzniekiem, bet tie bijuši negatīvi. Izvērtējot situāciju, dievnams apmeklētājiem uz dažām dienām tika slēgts, taču tagad tā durvis ir atvērtas, ieviešot papildu ierobežojumus dievkalpojumu kārtībā.     

Šobrīd liela daļa Aglonas bazilikas priesteru kā kontaktpersonas atrodas karantīnā. Prāvests Daumants Abrickis atklāja, ka priestera inficēšanās ar vīrusu notikusi ārpus dievnama telpām.

“Ja būtu no mises tas noticis viņam, tad būtu uzreiz uzliesmojums vairāk. Bet tā jau tagad nav! Tas gals nāk no Kora skolas. Slimību profilakses un kontroles centrs arī uzskata, ka tas varētu būt no turienes. Un tas vēl turpinās, ka šis kontakts ir bijis un līdz ar to tie bērni saslimuši, un pārgājis uz skolotājiem tas vīruss arī,” stāstīja Aglonas bazilikas prāvests Daumants Abrickis.

Kopš 3. novembra pēc visiem nepieciešamajiem profilakses darbiem Aglonas bazilikas durvis atkal ir vaļā, tiesa – ar papildierobežojumiem. Šobrīd nolemts, ka līdz šīs nedēļas beigām dievnams apmeklētājiem būs atvērts no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00. Tāpat katru dienu ierasto trīs dievkalpojumu vietā būs tikai viena Svētā Mise.

“Būs dievkalpojumi tikai plkst. 12.00. Plkst. 7.00 un plkst. 19.00 nebūs,” informēja Daumants Abrickis.

“Kas mēs esam kontaktā bijuši, mēs nedrīkstam piedalīties dievkalpojumos. Tur būs cits priesteris, kas brauks un kalpos. Mēs jau attālināti. Bet pārējās norādes jau tādas pašas, kā visām baznīcām – cilvēku skaits, distance, dezinficēšana, neturēties kopā,” klāstīja Arbickis.

Aglonas bazilikas teritorijā sastaptie vietējie iedzīvotāji pastāstīja, ka notikušais bijis negaidīts un nepatīkams pārsteigums. Taču viņi novērtē, ka, neraugoties uz papildierobežojumiem, baznīca ir atvērta dvēseļu dienu laikā.

“Ja mēs staigātu apkārt baznīcai tādā aukstumā un prasītu attaisīt baznīcu, nu, tas būtu jau pārāk... Personīgi nevienam nav aizliegts iet parunāt ar Dievu. Cilvēki šajā nedēļā var lūgties par mirušajiem,” sprieda kāda agloniete.

“Es nezināju, ka baznīca tagad ir vaļā, un arī nezināju svētdien, ka to bija slēguši šī iemesla dēļ, jo es atbraucu svētdien uz baznīcu, un mums te bija arī kapos svecīšu vakars. Pateica tikai veikaliņā, kad pirku svecītes tuviniekiem, ka baznīca ciet un ka tātad skārusi mūs tā pandēmija,”  stāstīja aglonietis Aivars.

Līdz šim visas izmaiņas Aglonas bazilikas dievkalpojumu kārtībā pieņemtas, regulāri konsultējoties ar Slimību profilakses un kontroles centru. Plānots, ka jau šajā svētdienā baznīcā notiks visi trīs dievkalpojumi.  

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un ne visiem apmaksās Covid-19 testus.

Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai, un 23. oktobrī valdība lēma stingrāk ierobežot pulcēšanos, bet masku lietošanu noteica plašāku.

No 30. oktobra – vēl stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, un privātajos pasākumos gan ārtelpās, gan iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk par 10 cilvēkiem, bet publiskajos pasākumos – gan ārā, gan telpās ne vairāk par 300. Skolēniem no 7. līdz 12. klasei attālinātās mācības notiks vismaz līdz 15. novembrim.

Plānots arī pakāpeniski palielināt koronavīrusa analīžu jaudas aptuveni divas reizes līdz 8000 testu dienā, kā arī atjaunot piemaksas mediķiem, kuri iesaistīti pandēmijas apkarošanā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt