Ar Covid-19 inficējas arvien vairāk pedagogu un skolēnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Arvien vairāk ar Covid-19 inficējas pedagogi un skolēni – šobrīd saslimšanas gadījumi atklāti jau 286 mācību iestādēs, informē Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD). Iknedēļas skolu skrīningā kopumā šobrīd atklāti 393 saslimšanas gadījumi. Reizēm attālināti nākas mācīties arī potētiem skolēniem – gan tāpēc, ka skolas ne vienmēr spēj nodrošināt daļēji attālinātās mācības, gan tāpēc, ka slimo arī vakcinētie.

Ar Covid-19 inficējas arvien vairāk pedagogu un skolēnu
00:00 / 03:46
Lejuplādēt

Pieaugot saslimstībai valstī, Covid-19 vīruss strauji izplatās arī izglītības iestādēs. Šonedēļ vismaz viena klase attālināti mācās vairāk nekā trešdaļā skolu. Kopumā tās ir 286 izglītības iestādes, kas ir teju par simtu vairāk nekā pagājušajā nedēļā. Šīs nedēļas testēšanā arvien jauni gadījumi atklāti arī Ādažu vidusskolā, kur jau šobrīd attālināti mācās vairākas klases, taču gala rezultātus gaida vēl četras.

"Ir diezgan sarežģīti, es teikšu tā. Šodien esmu uz robežas. Runāšu ar kolēģiem, ar pašvaldībām. Ja mums 15 klases aiziet pretepidēmijas pasākumos, tad esmu uz robežas.

Esmu gatavs pieņemt lēmumu visam vidusskolas korpusam aiziet uz attālinātām mācībām," atzina skolas direktors Česlavs Batņa. 

Situācija ir diezgan skaudra. Batņa skaidroja, ka pēdējās nedēļās slimo ne tikai nevakcinētie, bet arī skolēni un pedagogi, kuriem ir derīgi Covid-19 sertifikāti. Līdz ar to ne vienmēr potētie bērni var turpināt mācības klātienē. Šodien Ādažu vidusskolā direktors lūdzis testēties un uz skolu nenākt arī vakcinētos bērnus, kuri atzīti par kontaktpersonām.

Arī Rīgas Juglas vidusskolā attālināti mācījušies gan potētie, gan nepotētie bērni. Ministru kabineta (MK) noteikumi paredz, ka, ja vakcinēts skolēns atzīts par kontaktpersonu, viņam septiņu dienu laikā jāveic Covid-19 tests, stāstīja direktore Helēna Vilkosta.

"Tie traktējumi tiem MK noteikumiem ir dažādi. Vecāki tos saskata mazliet citādi, nekā tos skaidro Slimību profilakse un kontroles centrs (SPKC). Tieši par to vakcinēto klātesamību. Ja viņi ir vakcinēti, kāpēc jābūt testam – par to varbūt mazāk jautājumu. Kāpēc viņi nevar piedalīties uzreiz klātienes apmācībās tālāk? Kāpēc ir tās septiņas dienas, kuru laikā tests jāveic? Visādi tādi jautājumi ar pārmetumu skolai, ka tā nav. Ka viņi var nākt un piedalīties klātienes procesā. Katram tā izpratne ir atšķirīga," atzina skolas direktore.

SPKC skaidroja, ka noteikumi tiešām neprasa vakcinētam skolēnam mācīties attālināti, ja viņš noteikts par kontaktpersonu un gaida testa rezultātus.

Tomēr ir gadījumi, kad skolas lemj par attālinātām mācībām visiem, jo daudzviet ir sarežģīti nodrošināt daļēji attālināto mācību procesu. Daudzām skolām nav piemērota tehniskā aprīkojuma, kā arī cilvēkresursu. Jo, piemēram, ja arī pedagogam jāstrādā attālināti, bērniem klātienē ir jāpiesaista cita atbalsta persona. Turklāt, kā apliecina skolās, vakcinācija tiešām negarantē, ka cilvēks nebūs inficēts. 

"Vakcinētais skolēns – te drīzāk būtu saruna ar skolu. Ir jāskatās katra individuālā situācija. Ir reizēm situācijas, kad varbūt karantīnā ir vairāki skolotāji un tā dēļ nevar nodrošināt klātienes mācības. Tā ir bijis arī iepriekšējā sezonā atsevišķos gadījumos," skaidroja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Protams, skolas nereti šādās situācijās saskaras ar vecāku neapmierinātību, jo visbiežāk tas tālāk ietekmē vecāku darba gaitas.

Neskatoties uz to, ka vakcinācija pilnībā nepasargā no saslimšanas ar Covid-19, kā arī negarantē nepārtrauktas mācības klātienē skolēniem, – izglītības iestādēs aicina vecākus aktīvi vakcinēt arī bērnus no 12 gadu vecuma. Kā skaidroja mediķi un arī novērojuši skolu direktori – slimības gaita vakcinētiem cilvēkiem ir daudz vieglāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti