Ar bezvadu tehnoloģijām vairākās pašvaldībās ūdens skaitītāju rādījumus nolasīs attālināti

Latvijas pašvaldības turpina ieviest bezvadu tehnoloģijas, lai varētu nolasīt ūdens skaitītāju rādījumus attālināti. Pašlaik noslēdzas viens no Pārrobežu sadarbības projektiem, kuru vada Kurzemes plānošanas reģions. Projektā „e-utilities” iesaistītas vairākas pašvaldības no Kurzemes, Zemgales un Lietuvas.

Saldus mūzikas un mākslas skola ir viena no vietām pilsētā, kur uzstādītas bezvadu tehnoloģijas. SIA ”Saldus komunālserviss” ražošanas direktors Jānis Blūms stāsta par paveikto: „Šeit var redzēt, kur ir bijis esošais skaitītājs, un skaitītājam virsū tiek uzlikta uzlika, kas nolasa skaitītāja rādījumus. Vēl 25 punktos pilsētā ir uzstādīti arī spiediena devēji - maza iekārta, kas nolasa spiedienu pilsētas ūdensvadu tīklā."

Turpat netālu skaitītāja telpā izvietota arī iekārta, kas noraida nolasītos datus uz serveri. „Pēc tam, pie datora sēžot, jau ir redzams gan skaitītāja rādījums, gan arī spiediens katrā vietā, kur ir uzstādīti šie spiediena devēji," stāsta Blūms.

Mūsdienīgā sistēma, kas ļauj nolasīt ūdens skaitītājus no attāluma, Latvijā tiek ieviesta tikai pēdējo gadu laikā. Saldū projekta ietvaros aprīkoti 160 skaitītāji gan daudzdzīvokļu mājās, gan pašvaldības iestādēs. „Šie skaitītāji ir uzstādīti mājas ievadskaitītājam, bet tā kā ir šis raidītājs, kas uztver šo ievadskaitītāju, tad pie šī paša raidītāja ir iespējams uzstādīt dzīvokļu skaitītāju attālināto nolasīšanas sistēmu. Tas jau kopā ar māju iedzīvotājiem kopā ar mājas apsaimniekotāju par šīs sistēmas ieviešanu," skaidro Blūms.

Jānis Blūms uzskata, ka šādas sistēmas ieviešana ir daudz ērtāka, jo rēķinus varētu sagatavot automātiski: „Ja agrāk visi šie skaitītāji bija jāapstaigā, tad visi šie rādījumi ir iegūstami dažu minūšu laikā. Iepriekš tam bija vajadzīgas vairākas dienas, lai visus šos skaitītājus nolasītu.”

Pārrobežu projektā ir iesaistītas vairākas Kurzemes un Zemgales pašvaldības, ka arī partneri no Lietuvas. Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītājs Edvīns Drigins stāsta, ka projekts tuvojas noslēgumam: "Latvijas pašvaldības, kas bija paredzējušas investīcijas šiem mērķiem, šo komunālo pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, visu, kas paredzēts plānā, ir iegādājušās un uzstādījušas. Sistēmas jau darbojas.” 

Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītājs Edvīns Drigins kā vienu no priekšrocībām min iespēju šo progresīvo sistēmu pakāpeniski attīstīt pašvaldībās arī pēc šī projekta.

Piemēram, Ventspilī pat iesaistīti divi pakalpojumu sniedzēji - ūdens un siltumapgādes uzņēmumi -, kur uzstādītas attālinātās skaitītāju nolasīšanas sistēmas. Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītājs Edvīns Drigins uzskata, ka pašvaldības, kas iesaistījušās projektā, tagad varēs kalpot par labu piemēru citiem.

    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt